Trwa ładowanie...

Przechwycono podróbki za 4 mln zł (WIDEO)

32000 sztuk podrobionych kosmetyków i ponad 2000 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi, policjanci znaleźli w dwóch magazynach i dwóch autach
Share
Przechwycono podróbki za 4 mln zł (WIDEO)
ddas11d

Stołeczni policjanci otrzymali informację o osobach mogących trudnić się handlem podrobionymi towarami. Chodziło o ludzi, którzy w przeszłości byli już notowani w związku z tego typu przestępczością. Gdy zebrano materiał dowodowy i informację o miejscu hurtowej dystrybucji nielegalnego towaru, przystąpiono do działania. Policjanci udali się do dwóch magazynów znajdujących się na terenie powiatu pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

Przeszukując teren magazynów i dwóch pojazdów mundurowi zwrócili uwagę na kosmetyki i ubrania ze znakami towarowymi znanych światowych marek. Wygląd towaru wzbudził ich zastrzeżenia. Jak się później okazało, były to "podróbki" zastrzeżonych znaków towarowych. Ubrania miały nielegalnie naniesione znaki towarowe światowych producentów.

Nielegalny towar o wartość ponad 4.000.000 złotych został zabezpieczony. Trzy osoby w wieku od 21 do 48 lat, u których znaleziono „podróbki”, będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej. Zebrany w sprawie materiał wskazuje na to, że zatrzymani uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

ddas11d

Podziel się opinią

Share
ddas11d
ddas11d