Trwa ładowanie...

Przeciętny zostawia w stolicy ponad 1,5 tys. zł. Rośnie liczba zagranicznych turystów

W skali od 1 do 10, atrakcyjność turystyczną Warszawy oceniono na 7,85

Przeciętny zostawia w stolicy ponad 1,5 tys. zł. Rośnie liczba zagranicznych turystów
d3i8fkb
d3i8fkb

Blisko 3 miliony zagranicznych turystów odwiedziło Warszawę w 2015 roku, co oznacza wzrost o ponad 5 proc. względem ubiegłego roku - wynika z raportu dotyczącego turystyki opublikowanego własnie przez stołeczny ratusz. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się Stare Miasto i Łazienki Królewskie.

Turyści średnio spędzili w Warszawie cztery dni. Do dyspozycji mieli 24 tys. miejsc noclegowych. Najwięcej przybyło ich z Niemiec - to aż 20 proc. wszystkich turystów zagranicznych. W dalszej kolejności byli to Anglicy, Amerykanie, Francuzi Hiszpanie i Włosi.

Najczęściej przybywali do Polski samochodem (36 proc.) lub pociągiem (32 proc.), a ich głównym celem było zwiedzanie zabytków - aż 38 proc. turystów przybyło do Warszawy w tym właśnie celu. Inni przyjeżdżali odwiedzać krewnych lub znajomych (15 proc.) lub zwyczajnie wypoczywać (12 proc.)

d3i8fkb

Największym zainteresowaniem cieszyło się Stare miasto (44.proc), Łazienki Królewskie (13 proc.) oraz Pałac Kultury i Nauki (11 proc.). Ponadto Pałac w Wilanowie i Muzeum Historii Żydów Polskich.

W skali od 1 do 10, atrakcyjność turystyczną Warszawy oceniono na 7,85. Przeciętny turysta zza granicy pozostawił w Warszawie 1542 zł. 85 procent z nich zadeklarowało, że zamierza przyjechać do stolicy Polski ponownie. Zapraszamy!

Więcej informacji znaleźć można w Raporcie Urzędu Miasta .

d3i8fkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8fkb