Trwa ładowanie...
d1ximn0
turystyka

Przeciętny zostawia w stolicy ponad 1,5 tys. zł. Rośnie liczba zagranicznych turystów

W skali od 1 do 10, atrakcyjność turystyczną Warszawy oceniono na 7,85
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeciętny zostawia w stolicy ponad 1,5 tys. zł. Rośnie liczba zagranicznych turystów
d1ximn0

Blisko 3 miliony zagranicznych turystów odwiedziło Warszawę w 2015 roku, co oznacza wzrost o ponad 5 proc. względem ubiegłego roku - wynika z raportu dotyczącego turystyki opublikowanego własnie przez stołeczny ratusz. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się Stare Miasto i Łazienki Królewskie.

Turyści średnio spędzili w Warszawie cztery dni. Do dyspozycji mieli 24 tys. miejsc noclegowych. Najwięcej przybyło ich z Niemiec - to aż 20 proc. wszystkich turystów zagranicznych. W dalszej kolejności byli to Anglicy, Amerykanie, Francuzi Hiszpanie i Włosi.

Najczęściej przybywali do Polski samochodem (36 proc.) lub pociągiem (32 proc.), a ich głównym celem było zwiedzanie zabytków - aż 38 proc. turystów przybyło do Warszawy w tym właśnie celu. Inni przyjeżdżali odwiedzać krewnych lub znajomych (15 proc.) lub zwyczajnie wypoczywać (12 proc.)

d1ximn0

Największym zainteresowaniem cieszyło się Stare miasto (44.proc), Łazienki Królewskie (13 proc.) oraz Pałac Kultury i Nauki (11 proc.). Ponadto Pałac w Wilanowie i Muzeum Historii Żydów Polskich.

W skali od 1 do 10, atrakcyjność turystyczną Warszawy oceniono na 7,85. Przeciętny turysta zza granicy pozostawił w Warszawie 1542 zł. 85 procent z nich zadeklarowało, że zamierza przyjechać do stolicy Polski ponownie. Zapraszamy!

Więcej informacji znaleźć można w Raporcie Urzędu Miasta .

Przeczytajcie też: Marihuana na działce należącej do męża Gronkiewicz-Waltz. "Ponad pół tysiąca krzewów"

d1ximn0

Podziel się opinią

Share
d1ximn0
d1ximn0