Trwa ładowanie...
d3l348p

Przed Sejmem znów pojawiły się barierki. "Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu po prezentacji ustaw"

Prawda jest jednak zupełnie inna.
Share
Przed Sejmem znów pojawiły się barierki. "Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu po prezentacji ustaw"
d3l348p

Znów pojawiły się barierki na Wiejskiej. Zauważył to poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk, publikując na Twitterze zdjęcie. Na reakcję Sejmu nie trzeba było długo czekać.

"Uwaga! Sejm znowu otoczony barierkami. Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu społeczeństwa po prezentacji ustaw" - czytamy na Twitterze. Warto przypomnieć, że w poniedziałek 25 września zostaną zaprezentowane przygotowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę projekty ustaw wprowadzające reformy w Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa.* *

Uwaga! Sejm znowu otoczony barierkami. Chyba władza nie spodziewa się entuzjazmu społeczeństwa po prezentacji ustaw

d3l348p

— Cezary Tomczyk (@CTomczyk)

Na post Tomczyka odpowiedział Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu. Poinformował go, że barierki zostały ustawione z powodu niedzielnego Strajku Kobiet. "Bez napinki" - zażartował Grzegrzółka.

P.pośle, dodatkowe zabezpieczenie z powodu dzisiejszej demonstracji. Jak się skończy-zostanie zabrane.Bez napinki;)

— Andrzej Grzegrzółka (@AndrGrzegrzolka)

d3l348p

Przed Sejmem odbył się Strajk Kobiet w obronie praw reprodukcyjnych i dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Wśród obecnych są m.in. Maja Ostaszewska, Olga Tokarczyk czy Natalia Przybysz. Strajk odbywa się pod hasłem "Wolne Polki - Wolna Polska". Na miejscu była nasza reporterka.

Już wkrótce policyjne barierki przed Sejmem nie będą potrzebne. Jak ustaliła Wirtualna Polska, jeszcze w tym roku na Wiejskiej może stanąć płot, który odgrodzi parlament od obywateli. Kancelaria Sejmu wystąpiła już o pozwolenie na budowę do stołecznego konserwatora zabytków, który dopuszcza postawienie ogrodzenia.

Ogrodzenie ma stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

Przeczytajcie również: Zaginęła 37-letnia Joanna Kucharek. Policja prosi o pomoc w poszukwaniach

d3l348p

Podziel się opinią

Share
d3l348p
d3l348p