Trwa ładowanie...
d1iw32i

Przedstawiciele służby zdrowia szykują wielką manifestację w stolicy

Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciele służby zdrowia szykują wielką manifestację w stolicy
d1iw32i

Przedstawiciele polskiej służby zdrowia zapowiadają wielką manifestację w Warszawie - informuje serwis naszemiasto.pl. Zgromadzenie ma się odbyć 24 września. Swój udział potwierdziło w nim kilka tysięcy osób.

Przemarsz przez centrum Warszawy organizuje Porozumienie Zawodów Medycznych. W swoim apelu do pracowników służby zdrowia organizacja nawołuje do tego, aby wszyscy niezadowoleni z obecnej sytuacji zawodowej w Polsce, uczestniczyli w tym marszu. Całość odbywać się będzie pod hasłem "Powołaniem się nie najesz", a lekarze oraz inni pracownicy związani z polską służbą zdrowia, będą w ten sposób walczyć o podwyżki płac.

- Wzywamy posiłki do Warszawy! Wielka manifestacja Porozumienia Zawodów Medycznych. Wszyscy medycy w strojach roboczych - czytamy w apelu organizatora manifestacji. - Będziemy postulować o wzrost nakładów na system ochrony zdrowia do poziomu 6,8% PKB, czyli do minimalnego poziomu, który wg WHO zapewnia bezpieczeństwo obywatelom. Zapraszamy wszystkie osoby zawodowo związane z systemem ochrony zdrowia oraz pacjentów!

d1iw32i

Protest odbędzie się 24 września 2016 r. Rozpocznie się na placu Zamkowym o godz. 12, a zakończy trzy godziny później na placu Konstytucji. Swój udział w tym wydarzeniu potwierdziło już kilka tysięcy osób.

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl)

Przeczytaj też: Bielany: Ciało na terenie piaskarni

d1iw32i

Podziel się opinią

Share

d1iw32i

d1iw32i