Trwa ładowanie...

Przedszkola w Warszawie będą tańsze!

Ratusz zmieni zasady naliczania opłat. Rodzice zapłacą mniej

Przedszkola w Warszawie będą tańsze!
d2o21vi
d2o21vi

Dzis odbędzie się sesja rady Warszawy. Jednym z punktów obrad jest zmiana sposobu opłat za przedszkola w stolicy. Jeśli radni ją zatwierdzą, rodzice zapłacą za rzeczywisty czas pobytu dziecka w placówce.

To duża zmiana. Do tej pory rodzice płacili za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce, nawet wtedy gdy dziecko przebywało w przedszkolu krócej. Dla przykładu: jeśli dziecko będzie przebywało w przedszkolu np od 8.00 do do 15.20, rodzic zapłaci za 7 godzin i 20 minut, a nie - jak do tej pory - za 8 godzin.

Spadną więc opłaty. Jak informuje dzisiaj Życie Warszawy, średnia wysokość opłat wnoszonych przez rodziców to około 40 zł miesięcznie (dotyczy to tylko opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu po godz. 13, bez wyżywienia). Wprowadzenie tej zmiany spowoduje, że w tym roku dochody miasta z tytułu wnoszonych opłat za przedszkola spadną o ok. 400 tys. zł, a w przyszłym o ok. milion złotych. Do budżetu miasta za okres styczeń - maj 2014 r. wpłynęło 6,8 mln zł. Syma ta pokryła zaledwie 3,8 proc. rzeczywistych kosztów utrzymania przedszkoli publicznych w stolicy.

d2o21vi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o21vi