Trwa ładowanie...

Przedszkole "Bajkowy Świat" uratowane. "Dzielnica wykupiła grunt wraz z budynkiem"

Placówce, która ma ponad pół wieku tradycji groziła likwidacja.
Share
Przedszkole "Bajkowy Świat" uratowane. "Dzielnica wykupiła grunt wraz z budynkiem"
d21kbx0

Jeszcze niedawno istniała poważna obawa, że Przedszkole nr 37 przy ul. Szlenkierów 8 przestanie istnieć. Teren, na którym znajduje się budynek został bowiem w tym roku zwrócony spadkobiercom dawnych właścicieli. Miasto musiało to zrobić, ponieważ nieruchomość została objęta roszczeniami. Decyzja dotycząca dalszych losów przedszkola leżała w gestii Dzielnicy Wola.

- Aby nie dopuścić do likwidacji placówki jeszcze w czerwcu zarezerwowaliśmy w budżecie 4,5 mln zł na wykup tej nieruchomości. Dzięki szybkiemu działaniu pod koniec listopada uzyskaliśmy jednogłośną zgodę Rady Warszawy i pełnomocnictwa Prezydenta m.st. Warszawy umożliwiające przeprowadzenie transakcji - powiedział Adam Hać, zastępca burmistrza Dzielnicy Wola.

Dzielnica wykupiła przedszkole "Bajkowy Świat". Dzięki temu działanie placówki nie jest zagrożone

d21kbx0

— Dzielnica Wola (@MiejskaWola)

Po spełnieniu wszystkich niezbędnych formalności, 7 grudnia został podpisany akt notarialny, na mocy którego Dzielnica stała się właścicielem nieruchomości przy ulicy Szlenkierów 8. Dzięki temu przedszkole będzie mogło nadal funkcjonować. - Ta sprawa była dla nas absolutnym priorytetem. Wola to dzielnica, która rozwija się bardzo dynamicznie, a to oznacza, że musimy tworzyć coraz więcej miejsc w publicznych przedszkolach i nie możemy sobie pozwolić na zamykanie już istniejących – podkreśla Adam Hać.

O tym, jak ważna to placówka świadczą dwa fakty. Powstała ona w 1952 roku, więc na stałe wpisała się w ofertę edukacyjną Dzielnicy. Dodatkowo, od 2002 roku w Przedszkolu nr 37 znajdują się oddziały integracyjne, dzięki czemu dzieci niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do fachowej opieki i rehabilitacji.

Przeczytajcie też: Znamy projekt budżetu Warszawy na 2016 rok. "Miliardy na transport i edukację"

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0