Trwa ładowanie...

Przełom w sprawie w parkomatów. Sąd przyznał rację kierowcy

"Gdy ten wyrok się uprawomocni, to cofnie miasto do XX wieku, bo uniemożliwi płacenie za parkowanie przez urządzenia mobilne".

Przełom w sprawie w parkomatów. Sąd przyznał rację kierowcy
db6whq2
db6whq2

Kierowca uznał, że wpisywanie numerów rejestracyjnych podczas płacenia w parkometrze narusza ustawę o ochronie danych osobowych i prawo do prywatności. Wniósł do sądu skargę w tej sprawie. W czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyznał mu rację.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał że obowiązek wpisywania numerów rejestracyjnych przy korzystaniu z parkomatów z klawiaturą jest niezgodny z prawem. To efekt skargi mieszkańca na uchwałę rady miasta ws. płatnego parkowania.

W ratuszu twierdzą, że wyrok WSA jest niezrozumiały - pisze "Reczpospolita". "Na pewno po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia go zaskarżymy. System poboru opłat nie łamie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Baza została zgłoszona zgodnie z przepisami do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Co więcej - odbyła się również kontrola, która nie wykazała nieprawidłowości" - uważa rzecznik prasowy stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

"Gdy ten wyrok się uprawomocni, to cofnie miasto do XX wieku, bo uniemożliwi płacenie za parkowanie przez urządzenia mobilne. A z tego rozwiązania korzysta już kilkanaście procent kierowców parkujących w strefie objętej opłatami" - dodaje rzecznik.

db6whq2

źródło: PAP

db6whq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6whq2