Trwa ładowanie...

Przemycali w bieliźnie prawie kilogram kokainy. Wpadli na lotnisku

Trzech obywateli Armenii zostało zatrzymanych na Lotnisku Chopina. Podróżowali z Barcelony do Erewania. Podczas przesiadki w Warszawie nerwowe zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia u strażników granicznych. W trakcie kontroli okazało się, że w bieliźnie przewożą wysokiej jakości kokainę.

Share
Przemycali w bieliźnie prawie kilogram kokainy. Wpadli na lotnisku
Źródło: CBŚP, fot: Straż Graniczna
dewkolm

Ormianie w wieku 23, 35 i 44 lat oczekiwali na Okęciu w strefie tranzytowej na dalszy lot do Erewania. Gdy podeszli do odprawy paszportowej, pracownicy lotniska zauważyli u mężczyzn nerwowe zachowanie. Skierowano ich więc do szczegółowej kontroli.

Podczas przeszukania, w bieliźnie u każdego z przemytników, znaleziono od 200 do 300 gramów kokainy. Substancja była ukryta w czterech foliowych pakunkach. Łącznie przewozili ponad 770 gramów narkotyku.

- Wstępna analiza proszku wykazała, że jest to wysokiej jakości kokaina, co dodatkowo potwierdziła dalsza ekspertyza przeprowadzona w laboratorium kryminalistycznym - informuje ppor. Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

dewkolm

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzut przemycania narkotyków, za co grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 do nawet 15 lat. Oskarżeni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, o co wnioskowała Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Prace nad sprawą objęła Placówka Straży Granicznej Warszawa - Okęcie.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mocne słowa o Trzaskowskim. "Jest zaskoczony tym, że jest kandydatem na prezydenta Warszawy"

dewkolm

Podziel się opinią

Share
dewkolm
dewkolm