Trwa ładowanie...

Przepraszają za kompromitujący rysunek. Zamiast warszawskich powstańców, niemieccy zbrodniarze

Rysunek został już zamalowany.
Share
Przepraszają za kompromitujący rysunek. Zamiast warszawskich powstańców, niemieccy zbrodniarze
d1qrc68

Na murach osiedla Powstańców w podwarszawskich Łomiankach wczoraj pojawiły się murale, które upamiętniają walczących w 1944 roku. Jednak zamiast polskich powstańców, ścianę przyozdobiono malunkami z hitlerowskimi przestępcami. Zarząd osiedla tłumaczy się z "wpadki".

"Zarząd Osiedla Powstańców przeprasza mieszkańców Łomianek i wszystkie osoby, które mogą czuć się dotknięte za wykorzystanie - przy okazji wykonywania na rogu ulic: Jedności Robotniczej i Warszawskiej muralu - niewłaściwego zdjęcia" - brzmi treść oświadczenia opublikowanego na stronie urzędu w Łomiankach.

Dalej czytamy, że u201ecelem Zarządu i mieszkańców osiedla - pomysłodawców tego muralu - było zadbanie o tę wspólną przestrzeń. Tematyka miała nawiązać do wydarzeń z czasów Powstania Warszawskiego. Artysta, któremu zlecono wykonanie w tym miejscu dekoracji, postąpił w naszej ocenie zbyt lekkomyślnieu201d.

d1qrc68

Władze miasta podkreślają, że mural został już zamalowany.

Łomianki zamalowały mural z SS

u2014 piotr paciorek (@piotr_paciorek)

Tak wyglądał mural przed zamalowaniem.

d1qrc68

To właśnie z udziałem ludzi Dirlewangera dokonano rzezi Woli. Hitlerowcy nie tylko mordowali mieszkańców dzielnicy - mężczyzn, kobiet, dzieci, pacjentów wolskich szpitali - lecz również dopuszczali się gwałtów i grabieży na ogromną skalę. Szacuje się, że z rąk brygady zginęło ok. 60 tys. Polaków.

Przeczytaj też: 92-latek potrącił dwie kobiety, bo omyłkowo wcisnął gaz. Publikujemy nagranie

d1qrc68

Podziel się opinią

Share
d1qrc68
d1qrc68