Trwa ładowanie...
d1qqmza

Przepraszają za kompromitujący rysunek. Zamiast warszawskich powstańców, niemieccy zbrodniarze

Rysunek został już zamalowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepraszają za kompromitujący rysunek. Zamiast warszawskich powstańców, niemieccy zbrodniarze
d1qqmza

Na murach osiedla Powstańców w podwarszawskich Łomiankach wczoraj pojawiły się murale, które upamiętniają walczących w 1944 roku. Jednak zamiast polskich powstańców, ścianę przyozdobiono malunkami z hitlerowskimi przestępcami. Zarząd osiedla tłumaczy się z "wpadki".

"Zarząd Osiedla Powstańców przeprasza mieszkańców Łomianek i wszystkie osoby, które mogą czuć się dotknięte za wykorzystanie - przy okazji wykonywania na rogu ulic: Jedności Robotniczej i Warszawskiej muralu - niewłaściwego zdjęcia" - brzmi treść oświadczenia opublikowanego na stronie urzędu w Łomiankach.

Dalej czytamy, że u201ecelem Zarządu i mieszkańców osiedla - pomysłodawców tego muralu - było zadbanie o tę wspólną przestrzeń. Tematyka miała nawiązać do wydarzeń z czasów Powstania Warszawskiego. Artysta, któremu zlecono wykonanie w tym miejscu dekoracji, postąpił w naszej ocenie zbyt lekkomyślnieu201d.

d1qqmza

Władze miasta podkreślają, że mural został już zamalowany.

Łomianki zamalowały mural z SS

u2014 piotr paciorek (@piotr_paciorek)

Tak wyglądał mural przed zamalowaniem.

d1qqmza

To właśnie z udziałem ludzi Dirlewangera dokonano rzezi Woli. Hitlerowcy nie tylko mordowali mieszkańców dzielnicy - mężczyzn, kobiet, dzieci, pacjentów wolskich szpitali - lecz również dopuszczali się gwałtów i grabieży na ogromną skalę. Szacuje się, że z rąk brygady zginęło ok. 60 tys. Polaków.

Przeczytaj też: 92-latek potrącił dwie kobiety, bo omyłkowo wcisnął gaz. Publikujemy nagranie

d1qqmza

Podziel się opinią

Share

d1qqmza

d1qqmza