Trwa ładowanie...

Przesłuchano napadniętą 14-letnią Turczynkę. "Duża trauma"

W warszawskim sądzie przesłuchano 14-letnią Turczynkę. Nastolatka na początku stycznia została napadnięta przez ok. 40-letniego mężczyznę. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział, że dziewczynka chce zapomnieć o sprawie, która ją mocno dotknęła.

Przesłuchano napadniętą 14-letnią Turczynkę. "Duża trauma"Źródło: Fotolia
d3lq89q
d3lq89q

- Pokrzywdzona złożyła zeznania co do zasady zgodne z relacją przedstawioną przez jej ojca w trakcie składania zawiadomienia o przestępstwie. Z jej relacji, poza samym opisem przebiegu zdarzenia, wynika, że zdarzenie pozostawiło w niej dużą traumę, stara się o tym nie myśleć i zapomnieć o tym, co się stało - cytuje słowa rzecznika warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Łapczyński stacja RMF FM.

Mając na uwadze dobro Turczynki, prokuratura nie chce ujawniać szczegółów. Nastolatka została przesłuchana dwukrotnie: 10 i 18 stycznia. Wyznaczono już kolejny termin przesłuchania, podczas którego pokrzywdzona będzie oglądać nagrania z monitoringu, które właśnie analizuje prokuratura..

Dziewczynka w trakcie zeznań opisywała wygląd i zachowanie napastnika. Łapczyński zaznaczył, że śledczy wciąż ustalają tożsamość sprawcy

Napad z bronią na sklep. Tak zareagował sprzedawca

Reagują premier i szef MSWiA

Do ataku na Turczynkę doszło 3 stycznia. Dziewczynka wracała ze szkoły. Niespodziewanie podszedł do niej mężczyzna, który miał krzyknąć "Polska dla Polaków". Następnie uderzył nastolatkę. Dziewczynka powiedziała ojcu o zajściu i została przewieziona do szpitala. Następnie sprawę zgłoszono na policję.

d3lq89q

"Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego" - zareagował na Twitterze wzburzony premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: RMF FM

d3lq89q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lq89q