Trwa ładowanie...

Przez szyb wentylacyjny włamał się do jubilera. Dzięki śladom DNA został zatrzymany

Z 27 na 28 listopada ubiegłego roku sprawca zjeżdżając po linie z szybu wentylacyjnego na zaplecze sklepu zrabował biżuterię o wartości ponad 700 000 złotych. Dzięki zabezpieczonym śladom DNA po kilku miesiącach udało się zatrzymać obywatela Ukrainy.

Share
Przez szyb wentylacyjny włamał się do jubilera. Dzięki śladom DNA został zatrzymany Źródło: policja.waw.pl, fot: Stołeczna policja
d21wmjv

Okazało się, że jest to 35-letni obywatel Ukrainy. Policjanci ze Śródmieścia tłumaczą, że w czerwcu 2017 roku dopuścił się do identycznego przestępstwa w Niemczech, gdzie był już notowany za inne czyny i poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. - Tam też zostawił po sobie ślad DNA, który został zabezpieczony i zarejestrowany przez niemieckich śledczych. Porównanie obu śladów w policyjnej bazie danych nie pozostawiło wątpliwości, że to ta sama osoba - wyjaśniają funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze straży granicznej na przejściu w Hrebenne zatrzymali Ukraińca, który próbował wjechac do Polski. Straż graniczna zabrała go do Warszawy, gdzie postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Sąd wydał już decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu 35-latka.

policja.waw.pl
Źródło: policja.waw.pl, fot: Stołeczna policja

Nieznany jeszcze wtedy mężczyzna zaczekał do zamknięcia centrum handlowego Arkadia, a następnie przez szyb wentylacyjny przy wykorzystaniu liny dostał się na zaplecze sklepu. Tam otworzył sejf, z którego ukradł biżuterię i markowe zegarki o wartości ponad 700 000 złotych. Włamywacz po zrabowaniu biżuterii wrócił tą samą trasą, czyli przez szyb wentylacyjny do toalety i zaczekał w niej do otwarcia centrum handlowego.

d21wmjv

Obywatelowi Ukrainy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

policja.waw.pl
Źródło: policja.waw.pl, fot: Stołeczna policja

Zobacz także: Jan Śpiewak: Warszawa nie może być parkingiem dla Mazowsza

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d21wmjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21wmjv