Trwa ładowanie...
d2ivds7

Przy Narodowym odsłonięto pomnik Kazimierza Górskiego!

Ponad trzymetrową sylwetkę trenera zaprojektował rzeźbiarz Marek Maślaniec
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przy Narodowym odsłonięto pomnik Kazimierza Górskiego!
d2ivds7

"Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe" - mawiał Kazimierz Górski, najwybitniejszy polski trener piłkarski. Jego pomnik odsłonięto dziś przy Stadionie Narodowym .

- Jest to ważny i szczęśliwy dzień dla całej Rodziny Kazimierza Górskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego monumentu. Mamy pewność, że dzięki temu pomnikowi dokonania i osobowość Kazimierza utrwalone zostaną w pamięci Polaków – powiedział podczas uroczystości Dariusz Górski, syn Kazimierza Górskiego.

Inicjatorem budowy pomnika jest powołana w 2011 roku Fundacja Kazimierza Górskiego. –Chcę podkreślić, że projekt ten spotykał się z entuzjastycznymi reakcjami, gdy zwracaliśmy się o jego wsparcie czy to materialne, medialne, czy też dotyczące niezbędnych formalności administracyjnych. Jesteśmy szczęśliwi, że tym zbiorowym wysiłkiem postać naszego Patrona uwieczniona została Jego pomnikiem w prestiżowym miejscu, przed Stadionem Narodowym w Warszawie - powiedział m.in. Janusz Jesionek, prezes Fundacji.

d2ivds7

Nie bez przyczyny pomnik stanął akurat w tym właśnie miejscu. – Stadion Narodowy to miejsce wyjątkowe dla polskich sportowców. To tu w minionym roku nasi siatkarze rozpoczynali marsz po złoto Mistrzostw Świata, a Paweł Fajdek ustanawiał rekord kraju w rzucie młotem. Nie zapominamy też o historycznym 2:0 naszych piłkarzy z Niemcami, którzy walczą o awans do Euro 2016. Stadion Narodowy stał się domem polskiego sportu. Domem, który potrzebował swojego patrona. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że symbolicznie, dzięki pomnikowy został nim Kazimierz Górski. Wielki człowiek i wielki trener, którego obecność z pewnością pomoże naszym sportowcom w osiąganiu kolejnych sukcesów – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012+.

Oprócz pomnika odsłonięta została także tablica, na której znajdą się informacje biograficzne i opis najważniejszych osiągnięć trenera oraz wybrany przez kibiców cytat: „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”.

Ponad trzymetrowa sylwetka Kazimierza Górskiego zaprojektowana została przez rzeźbiarza Marka Maślańca. Pomnik stoi przed Stadionem Narodowym przy wejściu dla kibiców od strony ronda Waszyngtona.

Przeczytajcie też: Tor na Stegnach będzie zadaszony. Wyłoniono projektanta

d2ivds7

Podziel się opinią

Share
d2ivds7
d2ivds7