Trwa ładowanie...
okrzei
10-09-2012 14:52

Przy ulicy Okrzei zaczęła działać Praska Biblioteka Sąsiedzka!

W jej zbiorach jest już 4 tysiące książek!

Share
Przy ulicy Okrzei zaczęła działać Praska Biblioteka Sąsiedzka!
dpm378g

Dzięki inicjatywie działaczy fundacji „Zmiana” na Pradze Północ przy ulicy Okrzei 28 powstała Praska Biblioteka Sąsiedzka. To wyjątkowe miejsce, którego funkcjonowanie ma się opierać na wzajemnej życzliwości okolicznych mieszkańców. Do lokalu, w którym działa biblioteka, ludzie przynieśli już 4 tysiące różnych książek. Organizatorzy przedsięwzięcia liczą, że uda im się uzbierać nawet 20 tysięcy woluminów. Zainteresowanie jest duże, więc nie są to nierealne oczekiwania.

W bibliotece na Okrzei nie ma kar bibliotecznych, ani kar za nieoddane książki. Pożycza się na zeszyt, a wszystko odbywa się w miłej atmosferze sprzyjającej rozmowom. Pomysłodawcy powołania tej instytucji tłumaczą na swojej stronie na facebooku, tłumaczą, że: PBS jest próbą nawiązania do praskich tradycji bibliotek prywatnych i społecznych w okresie przedwojennym, podczas II wojny i po wojnie, gdzie biblioteki cieszyły się największą popularnością, kiedy tworzone były przez mieszkańców i dla mieszkańców.

Biblioteka działa od godziny 10.00 do wyjścia ostatniego czytelnika. 5 października odbędzie się oficjalne otwarcie połączone z imprezą plenerową przed lokalem na Okrzei. Jeśli chcielibyście przekazać przeczytane książki na rzecz Biblioteki Sąsiedzkiej możecie pisać na maila zmiana.md@gmail.com, lub dzwonić na numery 22 619 65 37, 605 63 11 91.

dpm378g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm378g
dpm378g