Trwa ładowanie...

Przyjazd pary książęcej. Miasto nie wie, czy zamknąć ulicę

Kate i William przylecą do Warszawy o godzinie 14:00

Przyjazd pary książęcej. Miasto nie wie, czy zamknąć ulicę
d3ee4sw
d3ee4sw

Wizyta księcia Williama wraz z żoną Kate może spowodować utrudnienia komunikacyjne. Miasto wciąż jeszcze rozważa zamknięcie Krakowskiego Przedmieścia.Dzień w stolicy dla gości z Wielkiej Brytanii rozpocznie się o godzinie 14:00 lądowaniem na lotnisku Chopina.

- Od godziny 12:00 do 16:00 być może zamknięta będzie trasa od placu Zamkowego do ulicy Królewskiej. W takim wypadku autobusy zostaną skierowane na trasę objazdową. Nie jest jednak pewne, czy będzie taka konieczność – mówi Kamil Migała, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Ok. godziny 15:00 para książęca uda się na spacer po Trakcie Królewskim.

Pół godziny później planowana jest wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie para książęca zapali znicze upamiętniając poległych powstańców pod Murem Pamięci. Dodatkowo przewidziane jest także spotkanie z uczestnikami wydarzeń. Całość potrwa około godziny.

Prosto z ul. Grzybowskiej 79 Kate i William przejdą do pobliskiego Warsaw Spire. W 180 metrowym – najwyższym biurowcu w Polsce zapanowano spotkanie z młodymi przedsiębiorcami. Wewnątrz budynku swoją siedzibę ma The Heart. Jest to centrum pozwalające na spotkanie korporacji i startupów. Dzisiaj z okazji nietypowej wizyty swoją inaugurację będzie miał projekt „Warsaw- Lodon- bridge”, który ma przybliżyć małe polskie firmy do rynków globalnych.

d3ee4sw

Po godzinie 20:00 para uda się na przyjęcie do Łazienek Królewskich, zorganizowane przez Ambasadę brytyjską. Liczba zaproszonych gości szacowana jest na 600 osób. Podczas uroczystości głos zabierze książę William.

d3ee4sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ee4sw