Trwa ładowanie...
d4mp2fv

Przyjazd pary książęcej. Miasto nie wie, czy zamknąć ulicę

Kate i William przylecą do Warszawy o godzinie 14:00
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyjazd pary książęcej. Miasto nie wie, czy zamknąć ulicę
d4mp2fv

Wizyta księcia Williama wraz z żoną Kate może spowodować utrudnienia komunikacyjne. Miasto wciąż jeszcze rozważa zamknięcie Krakowskiego Przedmieścia.Dzień w stolicy dla gości z Wielkiej Brytanii rozpocznie się o godzinie 14:00 lądowaniem na lotnisku Chopina.

- Od godziny 12:00 do 16:00 być może zamknięta będzie trasa od placu Zamkowego do ulicy Królewskiej. W takim wypadku autobusy zostaną skierowane na trasę objazdową. Nie jest jednak pewne, czy będzie taka konieczność – mówi Kamil Migała, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Ok. godziny 15:00 para książęca uda się na spacer po Trakcie Królewskim.

d4mp2fv

Pół godziny później planowana jest wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie para książęca zapali znicze upamiętniając poległych powstańców pod Murem Pamięci. Dodatkowo przewidziane jest także spotkanie z uczestnikami wydarzeń. Całość potrwa około godziny.

Prosto z ul. Grzybowskiej 79 Kate i William przejdą do pobliskiego Warsaw Spire. W 180 metrowym – najwyższym biurowcu w Polsce zapanowano spotkanie z młodymi przedsiębiorcami. Wewnątrz budynku swoją siedzibę ma The Heart. Jest to centrum pozwalające na spotkanie korporacji i startupów. Dzisiaj z okazji nietypowej wizyty swoją inaugurację będzie miał projekt „Warsaw- Lodon- bridge”, który ma przybliżyć małe polskie firmy do rynków globalnych.

Po godzinie 20:00 para uda się na przyjęcie do Łazienek Królewskich, zorganizowane przez Ambasadę brytyjską. Liczba zaproszonych gości szacowana jest na 600 osób. Podczas uroczystości głos zabierze książę William.

Przeczytaj też: "Świeczki trzeba sprzątać!". Protestujący przed Sądem Najwyższym oszpecili pomnik Powstania Warszawskiego?

Podziel się
d4mp2fv

Podziel się opinią

Share

d4mp2fv

d4mp2fv