Trwa ładowanie...
d2z77em

Przyjdź na urodziny Chopina!

Z tej okazji ośmiodniowy festiwal. Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyjdź na urodziny Chopina!
d2z77em

8-dniowy festiwal organizowany corocznie z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina . Już po raz piąty, zawsze w tym samym czasie, od 22 lutego do 1 marca, czyli między metrykalną, a obchodzoną przez kompozytora datą urodzin. Te dwie daty dały nam świetny pretekst do tego, by stworzyć najdłuższy warszawski festiwal urodzinowy Fryderyka Chopina - mówią organizatorzy.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!*

Koncerty Urodzinowe to festiwal muzyki, który jest celebracją twórczości kompozytora oraz wyrazem radości i dumy z posiadania tak niezwykłej postaci i muzyki w dorobku kulturalnym Polski. Ale tradycyjnie już, Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina.* To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania.*

d2z77em

Dlatego z każdym rokiem festiwal wkracza w nowe miejsca, często nie powiązane z muzyką, a* w programie obok muzyki pojawiają się inne dziedziny sztuki, takie jak taniec, teatr, śpiew, poezja.* Chcielibyśmy, aby ten festiwal uwodził pięknem, urokiem, radością i oryginalnością, tak by z każdym rokiem przybywało osób, miejsc, organizacji, miast, które urodziny Fryderyka świętują wraz z nami - tłumaczą organizatorzy - Coraz bliżsi jesteśmy momentu, kiedy Koncerty Urodzinowe staną się jednym z najważniejszych wydarzeń promujących muzykę Chopina.

Koncerty Urodzinowe przez 8 dni na trzech scenach zamienią Warszawę w Miasto Muzyki! Na wszystkie wydarzenia festiwalowe - wstęp wolny. Dokładny program znajdziecie TUTAJ .

Zobacz także: Nasz patronat: "Warszawa 2013. Najciekawsze realizacje roku"

d2z77em

Podziel się opinią

Share
d2z77em
d2z77em