Trwa ładowanie...
d1v6jzq

Przypadek odry na warszawskiej uczelni. "Zachorowała nauczycielka"

W Szkole Głównej Handlowej potwierdzono przypadek zachorowania na odrę. Studentów i pracowników, którzy mieli kontakt z chorą nauczycielką, skierowano na szczepienia. Uczelnia zapewnia, że sytuacja jest opanowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze SGH zapewniają, że sytuacja została opanowana
Władze SGH zapewniają, że sytuacja została opanowana (East News, Fot: Włodzimierz Echenski)
d1v6jzq

- Zachorował nasz nauczyciel, który miał styczność z trzema grupami studentów. Natychmiast podjęliśmy działania we współpracy z sanepidem, a wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażoną osobą, zostały poproszone o wykonanie szczepień ochronnych - powiedział w rozmowie z portalem metrowarszawa.gazeta.pl kanclerz SGH, dr Marcin Dąbrowski.

W rozmowie z rzecznikiem SGH dr. Piotrem Karwowskim ustaliliśmy, że chodzi o wykładającą na uczelni kobietę. Mieszka w powiecie grodziskim, zachorowała 18 listopada. - W Szkole Głównej Handlowej nie ma ogniska odry - podkreślił dr Karwowski i zaznaczył, że jest to informacja potwierdzona przez sanepid.

WP.PL

Informację o sytuacji studenci uczęszczający na prowadzone w języku angielskim zarządzanie w międzynarodowym biznesie otrzymali mailem. Poinformowano ich, że podczas zajęć odnotowano "przypadek odry". Zostali poproszeni o przyjście do punktu medycznego, gdzie zostaną zaszczepieni. "Szczepienie to profilaktyka, ale bardzo istotna dla waszego zdrowia" - zaznaczono w wiadomości z dziekanatu.

d1v6jzq

Akcję prowadzono przez tydzień, wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. - Przy okazji ostatnich wydarzeń natknęliśmy się na problem braku szczepionek na odrę w Warszawie - podkreślił dr Dąbrowski.

Jak twierdzi, sytuacja jest opanowana. Choroba nie rozprzestrzeniła się dalej.

Źródło: WP, metrowarszawa.gazeta.pl, RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v6jzq

Podziel się opinią

Share

d1v6jzq

d1v6jzq