Trwa ładowanie...

Przypominamy: kolejny weekend Festiwalu Otwarta Ząbkowska

Będą spacery, teatr, poezja, antykwariat i wiele innych atrakcji.

Przypominamy: kolejny weekend Festiwalu Otwarta Ząbkowska
d4gtdcv
d4gtdcv

Najbliższa sobota i niedziela to kolejna odsłona festiwalu Otwarta Ząbkowska realizowanego w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Kolejny weekend festiwalu będzie mocnym podsumowaniem tego, co działo się w dwa minione festiwalowe weekendy.

W sobotę organizatorzy zapraszają na spacer śladami praskich bohaterów i wydarzeń literatury współczesnej. Będzie to również okazja do posłuchania i wzięcia udziału w czytaniach performatywnych lub stania się artystą słowa poprzez występ w slamie poetyckim.

Natomiast zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zabierze we wspólną podróż w świat dzieciństwa Tuwima Julka i parafrazy jego wierszy.

Ponadto, na ulicy Ząbkowskiej ponownie zagości Otwarty Antykwariat, a przestrzeń animować będzie m.in. Grupa Beribazu, która pokaże afrobrazylijski taniec Maculele, solo prezentacje capoeiry, a na koniec Roda de capoeira. Pokazom będzie towarzyszyć muzyka na żywo. W sobotni wieczór wystąpi zespół Miąższ, a na zakończenie - Pan Maleńczuk w nowej roli - tym razem z saksofonem.

d4gtdcv

W niedzielę, 26 lipca Grupa Teatralna Warszawiaki sprawi, że przeniesiemy się w czasie. Ponownie zobaczymy Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi w spektaklu dla najmłodszych "Fintikluszk - folkowe okruszki". Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazane przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni zaaranżowanych przez Karolinę Cichą.

Przez cały dzień na ulicy Ząbkowskiej stać będą stoiska z winylami i książkami oraz foddtracki. Nie zabraknie animacji dla dzieci i warsztatów kuchni rosyjskiej dla dorosłych.

Wieczorem dwa świetne koncerty - na początek "Nic Wielkiego", a na zakończenie Ania Rusowicz zaśpiewa imieninowy koncert dla wszystkich Anek!

Szczegółowy program można znaleźć tutaj .

d4gtdcv

Zmiany w komunikacji

Ulica Ząbkowska pomiędzy Targową a Brzeską zostanie zamknięta dla ruchu o północy z piątku 24 na sobotę 25 lipca, ponownie samochody wrócą tu w nocy z niedzieli 26 na poniedziałek 27 lipca. Wyłączony z ruchu odcinek ul. Ząbkowskiej można ominąć jadąc ul. Brzeską i Białostocką do Targowej a także Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej. Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską; 156 w kierunku Metra Młociny z ul. Kijowskiej skręcą w Markowską a następnie w Ząbkowską, w kierunku Dworca Wschodniego z Ząbkowskiej pojadą Markowską do Kijowskiej. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 w kierunku Ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego pojadą ulicą Markowską i Białostocką do Targowej, w drugą stronę dojadą Targową do Kijowskiej i skręcą w Markowską.

d4gtdcv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtdcv