Trwa ładowanie...
d1zqtqh

Przypominamy: w weekend zamkną kolejne stacje I linii metra

Będą montować tak zwane "ścieżki prowadzące".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przypominamy: w weekend zamkną kolejne stacje I linii metra
d1zqtqh

Na kolejnych pięciu stacjach I linii metra montowane będą tzw. „ścieżki prowadzące” dla osób niewidomych i słabowidzących. W czasie prac poszczególne stacje zostaną zamknięte. Uruchamiana będzie zastępcza linia autobusowa.

„Ścieżki prowadzące”, w postaci aluminiowych listew zamontowanych na posadzce pojawią się na stacjach: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew i Świętokrzyska (dla linii M1). Dzięki nim osoby niewidome lub słabowidzące posługujące się laskami będą mogły bez problemu znaleźć drogę do bramki, windy, schodów ruchomych czy do krawędzi peronu. Prace wykona warszawska firma S2 Projekt. Wartość umowy wynosi ok. 800 tys. zł brutto.

W czasie prac na poszczególnych stacjach, ze względów bezpieczeństwa będą one niedostępne dla pasażerów. Pociągi będą przejeżdżały przez nie bez zatrzymania. Pasażerowie korzystający z zamykanych stacji będą mieli do dyspozycji autobusy linii zastępczej.

d1zqtqh

8 - 9 sierpnia
W tych dniach zamknięte będą stacje Świętokrzyska (dla linii M1) oraz Służew (wraz z Punktem Obsługi Pasażerów).

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-5, która będzie kursowała między stacjami Wilanowska i Ursynów. W centrum funkcje komunikacji zastępczej za metro będą pełniły regularne linie tramwajowe i autobusowe kursujące ul. Marszałkowską.

Stacja Świętokrzyska dla linii M2 będzie działała normalnie.

15 - 16 sierpnia
Zamknięte będą stacje Kabaty i Imielin. Linia zastępcza Z-5 będzie kursowała, tak jak 1 i 2 sierpnia, na trasie między Os. Kabaty a stacją metra Ursynów.

d1zqtqh

29 sierpnia
Tego dnia nieczynna będzie stacja Ursynów. Autobusy linii zastępczej Z-5 będą kursowały na trasie między stacją metra Wilanowska a parkingiem P+R Stokłosy.

Pasażerów o wyłączeniach stacji będą informować komunikaty wygłaszane w pociągach oraz na sąsiednich stacjach. W autobusach obsługujących poszczególne zamykane stacje znajdą się także plakaty. W metrze pojawią się również informatorzy.

Przeczytaj też: Grójecka bez tramwajów. Prawie do końca sierpnia

d1zqtqh

Podziel się opinią

Share
d1zqtqh
d1zqtqh