Trwa ładowanie...

Przypominamy: wznieś toast urodzinowy na 60-lecie PKiN

Dziś mija ta okrągła rocznica

Share
Przypominamy: wznieś toast urodzinowy na 60-lecie PKiN
d1l6lo7

Dziś na placu Defilad o godz. 20.00 rozpocznie się świętowanie okrągłych urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Wieczór zainauguruje wernisaż wystawy fotografii Jacka Foty, który przez ostatnie dwa lata dokumentował nieznane dotąd zakamarki Pałacu. Wystawie będzie towarzyszyć premiera albumu wydanego przez Centrum Architektury. Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają do sali Marmurowej.

Od 21.00 Dom Spotkań z Historią zaprasza do kina plenerowego na placu Defilad na „Zakręconą historię Pałacu”, czyli przegląd kronik filmowych, z komentarzami równolatka Pałacu Kultury i Nauki, Michała Ogórka.

Kiedy wernisaż i pokaz się skończą, uczestnicy spotykają się przy długim, miejskim stole na Płycie Głównej, przed wejściem do Pałacu. Około 22:30 wzniosą toast urodzinowy za Pałac, Warszawę i Warszawiaków.

d1l6lo7

A na zakończenie wieczoru „Stare Piosenki Nocą” w wykonaniu Bartka Mindewicza.

Trzeciego dnia urodzin, 24 lipca organizatorzy zapraszają na niezwykły pokaz Światło i Dźwięk na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej, który rozpocznie się o godz. 22.00.

Pokaz Światło i Dźwięk to ponad 30minutowy seans - prezent dla Jubilata. Dzięki specjalnemu edytorowi animacji dostępnemu na stronach Placu Defilad i PKiN LasersLab i Projekt P.I.W.O Light Show, każdy z Was może złożyć Pałacowi osobiste życzenia.

Z jego pomocą można przygotować własną animację z życzeniami. Ich propozycje można nadsyłać do 22 lipca do północy. Najlepsze z pojawią się na Pałacu podczas piątkowego pokazu. Edytor animacji możecie pobrać stąd: http://laserslab.com/lightshows/#60_urodziny_PKiN

Wzniesiony wciągu zaledwie trzech lat PKiN do dziś dnia pozostaje najwyższym budynkiem w kraju. To też jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych budynków stolicy − „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. 22 lipca 1955 roku witały go na placu Defilad czołgi i armaty

d1l6lo7
d1l6lo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l6lo7