Trwa ładowanie...
d2phe67

Przysięga żołnierzy WOT w Warszawie w sobotę. Początek utrudnień dla mieszkańców już od czwartku

Przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, "Biegnij Warszawo" i Narodowy Marsz Różańcowy - to tylko kilka wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend w Warszawie. Wszystkie oznaczają dla kierowców i mieszkańców stolicy jedno - pozamykane ulice i zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W sobotę 5 października przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na pl. Piłsudskiego
Warszawa. W sobotę 5 października przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na pl. Piłsudskiego (PAP, Fot: PAP)
d2phe67

Pierwsze utrudnienia dla warszawiaków pojawiły się już w czwartek. Służby porządkowe zamknęły ulice sąsiadujące z placem Piłsudskiego. Kierowcy nie mogli wjechać m.in. na Wierzbową, Focha, Moliera, Ossolińskich oraz na plac Teatralny. Ten rejon miasta był wyłączony między godzinami 6 a 18. Podobnie będzie w piątek, 4 października.

Przysięgę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zaplanowano na sobotę, na godz. 11:00.
Na czas uroczystości i prób zmienione zostaną trasy autobusów miejskich. Objazd będzie prowadzić ulicami Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem. Autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Królewską, Kredytową, Jasną, Świętokrzyską, E. Plater i Twardą do przystanku na pl. Grzybowskim.

Z kolei w sobotę, 5 października, w godzinach 6.00-18.00 autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynka Grochowska i pętli Browarna będą jeździły al. Jana Pawła II i Świętokrzyską. O wszystkich utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu informuje na swoich stronach ZTM.

d2phe67

Straż miejska natomiast będzie mogła odholować samochody pozostawione w niedozwolonych miejscach. Od czwartku do soboty zakaz zatrzymywania obowiązuje na ulicach: Królewskiej, gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Hotelu Europejskiego i Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), Ossolińskich, Wierzbowej, Moliera, A. Fredry, Canaletta, pl. Teatralnym (wraz z parkingiem przed gmachem Teatru Wilekiego Opery Narodowej).

Narodowy Marsz Różańcowy już w najbliższą sobotę

Przysięga żołnierzy WOT to niejedyne duże wydarzenie, które może utrudnić poruszanie się po stolicy w najbliższą sobotę. Ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Różańcowy. Jego organizatorzy podkreślają, że chodzi im o "przeproszenie Boga za profanacje podczas marszów LGBT".

Do Warszawy przyjadą mieszkańcy 22 miast. Wyruszą o godzinie 13 z Placu Trzech Krzyży, przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by dotrzeć na plac Zamkowy. Organizatorzy Marszu nie dostali jednak od Archidiecezji Warszawskiej patronatu nad tym wydarzeniem. Władze nie chcą też komentować powodów organizacji Marszu.

d2phe67

"Biegnij Warszawo" na nowej trasie

W niedzielę 6 października impreza biegowa na ulicach stolicy. Tym razem będzie to kolejna już edycja "Biegnij Warszawo". Tegoroczna trasa będzie zupełnie inna od tej, którą biegacze pokonywali rok temu.

Uczestnicy niedzielnego biegu wystartują z ul. Czerniakowskiej, stamtąd skręcą w prawo, by pokonać najsłynniejszego wśród biegaczy w Warszawie podbieg, czyli ulicę Agrykoli. Później trasa prowadzi Alejami Ujazdowskimi do Ronda de Gaulle’a, a następnie Mostem Poniatowskiego na drugą stronę Wisły.

Biegacze dobiegną Wybrzeżem Szczecińskim do mostu Świętokrzyskiego, aby wrócić nim znowu na lewy brzeg Wisły. Ostatnie kilometry do mety, usytuowanej przy stadionie Legii, będą prowadzić przez Powiśle. Łącznie do pokonania będzie 10 kilometrów.

d2phe67

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kontrowersyjny szczegół w spocie KO. Polityk w odpowiedzi wspomina klip Kaczyńskiego

d2phe67

Podziel się opinią

Share
d2phe67
d2phe67