Trwa ładowanie...
d1c0gm3

Przyznali certyfikaty dla "Miejsc Przyjaznych Seniorom"

Zobaczcie, które miejsca w Warszawie są najbardziej przyjazne starszym osobom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przyznali certyfikaty dla "Miejsc Przyjaznych Seniorom"
d1c0gm3

Warszawskie "Miejsca Przyjazne Seniorom" - m.in. urzędy dzielnic, kina, teatry, biblioteki i kawiarnie, w których standard obsługi starszych osób jest wysoki otrzymały w poniedziałek specjalne certyfikaty.

Projekt "Kreatorzy Standardów" trwał ponad pół roku; realizowała go Fundacja Zaczyn wspólnie z Urzędem m.st. Warszawy. Jego celem było wypracowanie zasad przyznawania certyfikatów dla podmiotów publicznych i prywatnych działających w Warszawie.

Impulsem do podjęcia działań były - jak mówił podczas gali wręczenia certyfikatów w poniedziałek Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn - sygnalizowane czasami przez seniorów problemy ze standardami obsługi starszych mieszkańców stolicy w wybranych instytucjach. Kłopoty dotyczyły m.in. barier architektonicznych czy nieuprzejmej obsługi. Postanowiono więc promować dobre praktyki, pokazać i nagrodzić instytucje i punkty usługowe o wysokiej dostępności i jakości.

d1c0gm3

Certyfikaty przyznano w kilku kategoriach: publiczna instytucja obsługi mieszkańców; kultura, rozrywka, edukacja; przestrzeń publiczna; gastronomia i miejsca szczególne.

Otrzymały je m.in. Urząd Dzielnicy Wilanów; Dom Kultury Świt; kina: Praha, Luna i Muranów, teatry: Dramatyczny, Powszechny i Żydowski oraz muzea: Narodowe, Sztuki Nowoczesnej i Historii Żydów Polskich Polin. Wyróżniono także m.in. Bibliotekę Publiczną na Ochocie, Centrum Społeczne Paca 40, Bistro-Art w Bemowskim Centrum Kultury i Bar Ząbkowski.

"Miejsca Przyjazne Seniorom" będzie można rozpoznać m.in. dzięki naklejkom na drzwiach i witrynach. Ich lista dostępna będzie na stronie www.StolicaDlaSeniora.pl. Projekt będzie kontynuowany, planowane są jego kolejne edycje.

(Źródło: PAP)

d1c0gm3

Przeczytaj też: "Za co kochasz Polskę?". Warszawiacy kontra obcokrajowcy

d1c0gm3

Podziel się opinią

Share
d1c0gm3
d1c0gm3