Trwa ładowanie...

Pseudokibice za karę obejrzą film

Bezprecedensowy wyrok warszawskiego sądu okręgowego

Pseudokibice za karę obejrzą film
dkkdn8u

"Hamas, Hamas, Juden auf das Gas!" (Hamas, Hamas, Żydzi do gazu!) wykrzykiwali z wyciągniętą pięścią kibice Legii podczas meczu z Widzewem Łódź. Sąd skazał za to siedemnastu fanów piłki, a elementem kary ma być między innymi obejrzenie filmu edukacyjnego.

W związku z tym wyrokiem, Fundacja Projekt Polska zaproponowała by kibice obejrzeli "Cud purymowy" w reż. Izabeli Cywińskiej.Fabuła filmu przedstawia historię Łódzkiego robotnika Jana Kochanowskiego, który załamany po utracie pracy oskarża o swoje nieszczęście zachodnich kapitalistów i Żydów. Jego syn jest kibicem i również zajadłym antysemitą. Wkrótce okazuje się, że główny bohater dziedziczy majątek po zmarłym krewnym. Dowiaduje się, że sam ma korzenie semickie, jego żona również przyznaje się do pochodzenia żydowskiego. Jednak by przejąć spadek, Jan Kowalski musi... przejść na Judaizm.

Mateusz Luft z Fundacji w rozmowie WawaLove.pl zdradził, że Projekt Polska zwróci się do sądu, by właśnie ten film skazani obejrzeli. Fundacja zorganizowała też specjalny pokaz "Cudu". Odbędzie się on w kawiarni Państwomiasto ul. Andersa 29, w piątek 13 lutego o godz. 19.00. Wstęp wolny.

dkkdn8u

- Chcemy pokazać, że w naszym mieście nie ma miejsca na antysemityzm, ani na żadną inną formę mowy nienawiści - mówi Joanna Grabarczyk, koordynatorka projektu HejtStop i współorganizatorka pokazu - Publiczne, antysemickie wystąpienia są codziennością nie tylko na stadionach, ale również w portalach społecznościowych i na forach internetowych. - dodaje.

Wyrok sądu okręgowego podtrzymujący wcześniejsze orzeczenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia oprócz oglądania filmu nakazuje również wykonanie prac społecznych oraz wpłaty na rzecz Gminy Żydowskiej. Myślicie, że to wystarczająca kara za okrzyki "Żydzi do gazu"?

dkkdn8u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkkdn8u