Trwa ładowanie...
d4da54v

Ptaki Szczęśliwic (SPACER)

"Możemy się spodziewać około 25 gatunków ptaków"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ptaki Szczęśliwic (SPACER)
d4da54v

W ten weekend odbędzie się ostatni, czwarty spacer promujący ścieżkę dydaktyczną „Ptaki Szczęśliwic”. Ścieżka powstała w ramach Inicjatywy Lokalnej. „Ptaki Szczęśliwic” powstały przy współpracy Urzędu Dzielnicy Ochota, Urzędu Miasta i ochockiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Zobacz: Poznaj ptaki Szczęśliwic! Powstała tam ścieżka edukacyjna

Powędrujemy dookoła parku, obejrzymy tablice ścieżki, posłuchamy wiosennego śpiewu kosa, bogatki i zięby. Być może uda nam się wypatrzeć dzięcioły białoszyje, albo skrytą kokoszkę.* Możemy się spodziewać około 25 gatunków ptaków* - mówią organizatorzy -Wycieczka jest darmowa, potrwa około 2-3 godzin. Prosimy o zabranie lornetek.

d4da54v

Spacer odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia. Zbiórka o godzinie 9:00 przy pętli autobusowej Szczęśliwice. Udział w spacerze jest wolny.

Ścieżkę stworzyła trójka pasjonatów: Stanisław Łubieński, Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Ścieżka to 10 tablic przedstawiających 10 gatunków ptaków, które można spotkać w parku. Na każdej umieszczono krótki opis, grafikę i kod QR do ptasiego głosu, można go skanować dzięki specjalnej aplikacji na smartfony. Tablice edukacyjne są przystosowane do wysokości dzieci w wieku szkolnym.

*Staraliśmy się nie przeładować opisów informacjami, postawiliśmy na ciekawostki. *Odrzuciliśmy „atlasowe” dane dotyczące choćby liczonej w centymetrach wielkości. Opisaliśmy zuchwałego szpaka, ale i skrytą, niepozorną kapturkę. Może uda Wam się ją dostrzec w gęstwinie krzewów? - mówi Stanisław Łubieński.

Podziel się
Podziel się
d4da54v

Podziel się opinią

Share

d4da54v

d4da54v