Trwa ładowanie...
d44g4da

Rada Krajowa PO podjęła decyzję ws. Hanny Gronkiewicz-Waltz

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrała w sobotę nowy zarząd partii. Spełniły się najbardziej prawdopodobne pogłoski - Hanna Gronkiewicz-Waltz przestała pełnić funkcję wiceszefowej partii. Stanowisko te zachowali zachowali natomiast: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Bogdan Borusewicz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie PO obecni na Radzie Krajowej partii.
Posłowie PO obecni na Radzie Krajowej partii. (facebook)
d44g4da

Początek spotkania rozpoczęło przemówienie Grzegorza Schetyny. Przewodniczący PO w mocnych słowach podsumował ostatnie 2 lata rządów PiS i przedstawił plan dla opozycji na następne lata, w których PO i Nowoczesną czekają starcia w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich.

- Spotykamy się w momencie być może najtrudniejszym dla polskiej demokracji i dla Polski od 1989 roku. Sytuacja jest poważna, dlatego apeluję do kolegów z opozycji o natychmiastowe zacieśnienie naszej współpracy - mówił przewodniczący PO. - Zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, zniszczyli służbę cywilną, dokonali partyjnego skoku na spółki skarbu państwa. Media publiczne przekształcili w tubę propagandową, która, służy do zakłamywania historii i bezczelnej indoktrynacji - dodał Schetyna.

Posłuchajcie całego wystąpienia tutaj:

- Do prezydenta trafiły ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym, które wieńczą proces niszczenia niezawisłego sądownictwa w Polsce - tak Schetyna podsumował prace na ustawami o reformie KRS i SN. Obalany jest ustrój naszego państwa, którego jednym z fundamentów pozostaje samorząd lokalny, władza najbliższa obywatelom. Jarosław Kaczyński nie rozumie samorządności, nigdy nie pogodził się z jej istnieniem - dodał.

d44g4da

- Mateusz Morawiecki zapewnia Kaczyńskiemu więcej pieniędzy na polityczną korupcję, na kupowanie poparcia i głosów, ale biednieją przez to znajdujące się w gestii samorządów szpitale i szkoły. Mniej jest pieniędzy na lokalne inwestycje - krytykował nowego premiera przewodniczący PO.

- Zacznijmy budować Ruch Obrony Wyborów już dziś. W każdym województwie, w każdym mieście i gminie. Niech Ruch Obrony Wyborów stanie się nową „Solidarnością”, która połączy Polaków. Apeluję do wszystkich koleżanek i kolegów z Nowoczesnej, przywróćmy Polakom nadzieję. Współpracujmy - zaapelował Grzegorz Schetyna do liderów opozycji, prosząc również, by Nowoczesna zgodziła się na powołanie wspólnego prezydium obu klubów.

d44g4da

Podziel się opinią

Share
d44g4da
d44g4da