Trwa ładowanie...
d109oev

Rada Warszawy nie zajmie się opłatami za śmieci. Będą ponownie przeliczone

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski postanowił uchylić na najbliższej sesji propozycję naliczania opłat za odpady według zużycia wody. Stawki muszą być przeliczone ponownie. Decyzja ma związek z projektem radnych Koalicji Obywatelskiej o wyłączeniu z systemu gospodarki odpadami nieruchomości niezamieszkałych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Stawki za odpady będą przeliczone ponownie
Warszawa. Stawki za odpady będą przeliczone ponownie (PAP)
d109oev

Jak podaje stołeczny ratusz, przeprowadzona w chaotyczny sposób nowelizacja przepisów w lipcu 2019 r. jest bezpośrednim powodem skierowania projektu wyłączenia nieruchomości niezamieszkałych - np. galerii handlowych i biurowców.

Zdaniem władz Warszawy obecnie firmy płacą rażąco niskie stawki za gospodarkę odpadami, ponieważ blokuje to ustawa. Stawka została ustalona na poziomie poniżej faktycznych kosztów obsługi nieruchomości. Przez to resztę kosztów ponoszą warszawiacy.

Klub radnych PiS w Radzie Warszawy uznał zdjęcie uchwały z porządku obrad za sukces.

d109oev

- Sukces! Wiceprezydent Michał Olszewski zawnioskował o zdjęcie z porządku obrad komisji oraz jutrzejszej sesji uchwał z drakońskimi podwyżkami za wywóz śmieci w Warszawie! #PresjaMaSens! - napisał na Twitterze rzecznik prasowy klubu Michał Szpądrowski.

Warszawa będzie ponownie analizować wysokości opłat za gospodarkę odpadami, tak aby mieszkańcy mogli rozliczać się według metody od ilości zużytej wody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev