Trwa ładowanie...
d1aygzp

Rada Warszawy. Polityk PiS o Zalewskiej: najlepszy minister edukacji po 1989 r.

Gorąco na Radzie Warszawy, politycy debatują m.in. nad strajkiem nauczycieli. Jeden z radnych PiS, broniąc szefową MEN, oświadczył, że "Anna Zalewska to najlepszy minister edukacji po 1989 roku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radny PiS Błażej Poboży
Radny PiS Błażej Poboży (Youtube.com)
d1aygzp

Przed sesją Rady Miasta radni PiS zapowiadali, że poproszą prezydenta Warszawy o informację m.in. na temat skutków finansowych podpisania deklaracji LGBT+. - Chcemy ostudzić emocje, odejść od ideologii i zapytać pana prezydenta o skutki finansowe, tryb legislacyjny tego dokumentu, gdyż deklaracja podpisana została poza opiniowaniem przez radę Warszawy, poza konsultacjami społecznymi – mówiła radna Olga Semeniuk.

Jednak atmosfera na Radzie Warszawy nie sprzyjała studzeniu emocji. Politycy debatowali nad strajkiem nauczycieli oraz jakie działania powinien podjąć samorząd. "Rada m.st. Warszawy zwraca się z prośbą do wszystkich warszawskich nauczycieli, aby biorąc pod uwagę działania rządu i władz samorządowych na rzecz zwiększenia ich wynagrodzeń, powstrzymali się od akcji strajkowej" - głosił projekt radnych PiS.

- PiS doprowadził do największego chaosu w edukacji w wolnej Polsce – mówił na sesji Rady Warszawy szef radnych KO Jarosław Szostakowski. Zarzucał PiS-owi, że "próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za sytuację w szkolnictwie".

d1aygzp

- Zależy wam tylko na tym, żeby politycznie atakować Annę Zalewską, najlepszego ministra edukacji po 1989 r. Przywróciła prestiż pracy nauczyciela - odpierał zarzuty Błażej Poboży, radny PiS.

Przemówienie radnego było wielokrotnie przerywane przez publiczność która zebrała się na sesji Rady Miasta. Słychać było takie hasła "zejdź z mównicy" i "dość propagandy", buczenie oraz gwizdy. Przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska poprosiła zgromadzonych o ciszę, ale dodała, że "rozumie ich emocje".

To jednak nie wszystko. Na widowni obecny jest również Mateusz Kijowski, były lider KOD. - Witam alimenciarzy i alimenciarki - powiedział radny Michał Szpądrowski z PIS. - Przeproś chamie - było słychać krzyki na sali.

Ostatecznie Rada Warszawy odrzuciła wniosek samorządowców PiS o powstrzymanie się od strajku nauczycieli.

d1aygzp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aygzp

Podziel się opinią

Share

d1aygzp

d1aygzp