Trwa ładowanie...
d3lyd35

Radna Warszawy: "Rozważmy elektroniczne tablice informacyjne również dla autobusów"

Interpelację w tej sprawie złożyła Izabela Chmielewska (PO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radna Warszawy: "Rozważmy elektroniczne tablice informacyjne również dla autobusów"
d3lyd35

Z nowoczesnego systemu informacji pasażerskiej korzystają już w części warszawiacy, podróżujący tramwajami. Na około 70 przystankach są zamontowane elektroniczne tablice, dzięki którym pasażerowie mogą się dowiedzieć o rzeczywistym czasie przyjazdu składu. Przez wiele lat mieszkańcy byli przyzwyczajeni do papierowych rozkładów jazdy ale niejednokrotnie zdarzało się, że tramwaje niestety nie podjeżdżały o czasie.

Teraz jest znacznie łatwiej, ponieważ bezpośrednio po przyjściu na przystanek podróżny dowiaduje się, kiedy podjedzie jego linia. Pasażerowie chwalą sobie to rozwiązanie, które funkcjonuje m.in. w al. Solidarności oraz Alejach Jerozolimskich. Dlatego radna Izabela Chmielewska zaproponowała rozważenie podobnego systemu także dla autobusów. Wiadomo już, że koszty byłyby dużo wyższe, głównie ze względu na ilość przystanków w różnych rejonach miasta.

Jednak po pierwsze podróżni są już zadowoleni z systemu i mógłby on być wprowadzony tylko na kluczowych ciągach komunikacyjnych. Radna zaproponowała dodatkowo uruchomienie podobnej aplikacji na urządzenia mobilne, dzięki której warszawiacy np. przez telefon mogliby się dowiedzieć o realnym czasie przyjazdu pojazdów ZTM .

d3lyd35

Przeczytajcie też: Śmierć przy Potockiej. "Prokuratura ustala tożsamość ofiary, zlecono sekcję zwłok"

d3lyd35

Podziel się opinią

Share

d3lyd35

d3lyd35