Trwa ładowanie...
d831eyr

Radni PiS: W 5 lat zlikwidowano w Warszawie 112 szkół

Trwa ostry spór o edukację. Działacze PiS zorganizowali w stolicy specjalną konferencję prasową i pokazali "tablicę wstydu". - To wykaz 112 szkół, które w latach 2010-2015 zostały w Warszawie zlikwidowane - alarmowali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Lasocki, radny PiS.
Dariusz Lasocki, radny PiS. (PAP)
d831eyr

Radna PiS Olga Semeniuk mówiła na konferencji, że likwidacja placówek oświatowych była dla wielu warszawiaków "potężnym problemem".

- Tysiące nauczycieli straciło pracę, a tysiące dzieci musiało być transferowanych do innych szkół, bo 112 z nich przestało istnieć - podkreślała przypominając, że w tych latach rządziła Platforma Obywatelska.

d831eyr

Semeniuk zaznaczyła, że "największa likwidacja szkół miała miejsce w 2013 roku", kiedy zamkniętych zostało aż 48 placówek oświatowych.

Radny PiS Dariusz Lasocki również wskazywał winnych likwidacji. Ocenił, że prezydent Rafał Trzaskowski jako partyjny kolega i następca Hanny Gronkiewicz-Waltz jest "spadkobiercą tego, co była prezydent po sobie zostawiła".

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Stwierdził, że Platforma Obywatelska nie dofinansowywała oświaty w sposób odpowiedni, przez co likwidowała szkoły w całym kraju. Jak powiedział, w całej Polsce zamknięto wtedy aż 1400 placówek.

d831eyr

W odpowiedzi na konferencję radnych PiS przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Warszawy Dorota Łoboda zapewniła, że Warszawa nie zamyka szkół. - Te, o których prawdopodobnie mówią radni Prawa i Sprawiedliwości, to są szkoły, które podlegały przekształceniom lub zmianie siedziby lub przekształceniu w inny typ szkoły. Nie zamykamy szkół po to, by je zamknąć. Takich sytuacji nie było, na pewno nie na taką skalę - cytuje Łobodę Polsat News.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d831eyr

Podziel się opinią

Share
d831eyr
d831eyr