Trwa ładowanie...
d2q3mfc

Radny PiS pyta: "Czy Śródmieście promuje LGBT?"

Radny PiS Mariusz Rusiecki pyta w interpelacji: "Czy Urząd Dzielnicy Śródmieście podejmuje działania na rzecz promocji środowisk LGBT?" Dziennikarze Gazety Wyborczej zauważają, że fundacje te działały, gdy Śródmieściem współrządzili radni PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parada Równości w Warszawie
Parada Równości w Warszawie (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2q3mfc

Rusiecki twierdzi, że w ostatnim czasie organizacje wspierające środowiska LGBT licznie zajmowały lokale w dzielnicy. Miało się to dziać kosztem innych organizacji, w szczególności o profilu konserwatywnym.

- Czy Urząd Dzielnicy Śródmieście podejmuje systemowe działania na rzecz promocji środowisk LGBT, w szczególności poprzez preferencyjne podejście do przydziału lokali organizacjom reprezentującym taki światopogląd - pyta w interpelacji śródmiejski radny PiS Mariusz Rusiecki.

Wątpliwości Rusieckiego budzi fakt, "że aż 5 organizacji o podobnym profilu światopoglądowym wynajmuje obecnie takie lokale". A są to organizacje: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Kampania Przeciw Homofobii, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Fundacja Trans-Fuzja i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Radny dodaje, że "działania organizacji wzbudzają kontrowersje społeczne, a przez znaczną grupę mieszkańców uznawane są wręcz za szkodliwe i demoralizujące.

d2q3mfc

Zobacz także: Krzysztof Śmiszek odpowiada rzecznikowi praw dziecka

Dziennikarze Gazety Wyborczej zwracają uwagę, że organizacje te (oprócz Miłość Nie Wyklucza) działały w Śródmieściu gdy PiS współrządziło w dzielnicy. Radny zapytany, czy oznacza to, że PiS "promowało środowiska LGBT?" stwierdza, że to nadinterpretacja.

Do interpelacji odniósł się burmistrz Śródmieścia.

d2q3mfc

- Uprzejmie informuję, że Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy nie podejmuje żadnych systemowych działań na rzecz jakichkolwiek organizacji pozarządowych poprzez preferencyjne podejście w trakcie rozpatrywania wniosków o najem komunalnych lokali użytkowych poza konkursem ofert - odpowiada Aleksander Ferens z PO.

Zdaniem burmistrza procedura przyznawania lokali "organizacjom pozarządowym i pożytku publicznego nie odbywa się w żaden sposób kosztem innych organizacji." Według niego Zarząd Dzielnicy kieruje się oceną korzyści, jakie odniosą mieszkańcy Śródmieścia z działalności każdej z ww. organizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2q3mfc

Podziel się opinią

Share
d2q3mfc
d2q3mfc