Trwa ładowanie...

Radom. Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Koniec wolnych łóżek

Radomski szpital tymczasowy, otwarty w sobotę, zapełnił się błyskawicznie. Lada chwila nie będzie już ani jednego wolnego miejsca dla kolejnych pacjentów. Nie ma też już łóżek dla pacjentów z koronawirusem w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Share
Radom. Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Nie ma już wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19Radom. Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Nie ma już wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19
d2yzf4d

O deficytach i związanej z nimi niepokojącej sytuacji w placówkach zdrowia w Radomiu poinformował PAP pełnomocnik szpitala specjalistycznego Andrzej Cieślik. Radomski personel medyczny boryka się z podobnymi problemami od wielu miesięcy. W piątek jednak zrobiło się naprawdę dramatycznie.

Jak wyliczył Andrzej Cieślik, w uruchomionej niemal tydzień temu tymczasowej placówce, przewidzianej na 80 stanowisk dla pacjentów, pozostało wprawdzie 7 wolnych łóżek, jednak problem w tym, że te nie mają podłączenia do instalacji umożliwiającej podanie tlenu choremu. Nie będą więc mogły być miejscem ulokowania osób, które koronawirusa przechodzić będą ciężko, z dysfunkcjami układu oddechowego.

Na oddziałach macierzystego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana nie ma już gdzie kłaść nowych pacjentów zakażonych COVID-19. W Radomiu leczy się teraz 185 pacjentów z koronawirusem.

d2yzf4d

Radom. Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Koniec wolnych łóżek. Szansa na nowe miejsca z respiratorami dopiero w połowie kwietnia

Co będzie dalej, decydować będzie wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego. Jak powiedział Andrzej Cieślik, miejsca transportowania kolejnych pacjentów wymagających hospitalizacji ustalane mają być z nim przez koordynatora szpitala tymczasowego.

Taka napięta sytuacja potrwa w Radomiu do czasu otwarcia oddziału intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19. Dojdzie do tego dopiero w połowie kwietnia. Wówczas, według informacji pełnomocnika, Radomski Szpital Specjalistyczny wzbogaci swoją bazę o 20 łóżek przystosowanych do ratowania osób w najcięższym stanie.

Duże zmiany w kościołach. "Są prośby, aby było więcej mszy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2yzf4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yzf4d
d2yzf4d