Trwa ładowanie...
d25o9w4

Radom. Zarzuty dla pielęgniarek za przemoc w domu opieki

Zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad podopiecznymi usłyszały dwie pielęgniarki z Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" w Radomiu. Śledczy chcą postawić przed sądem również przełożonych kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radom. Zarzuty dla pielęgniarek za przemoc w domu opieki (zdj. ilustracyjne)
Radom. Zarzuty dla pielęgniarek za przemoc w domu opieki (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)
d25o9w4

Zdaniem śledczych pielęgniarki miały stosować przemoc psychiczną i fizyczną nad osobami nieporadnymi ze względu nas stan zdrowia.

- Kobiety kierowały wobec pensjonariuszy określenia wulgarne i obelżywe. Zmuszały pensjonariuszy do załatwiania potrzeb fizjologicznych na dworze - mówi "Super Expressowi" Beata Galas z radomskiej prokuratury.

Rzeczniczka dodaje, że z ustaleń śledczych wynika, że kobiety biły podopiecznych po głowie, dusiły, popychały i szarpały.

d25o9w4

Zobacz też: Łukasz Szumowski na wakacjach w Hiszpanii. Marcin Horała: niefortunny zbieg okoliczności

Dyrektor placówki i kierowniczka oddziału pielęgniarek odpowiedzą za niedopełnienie obowiązków przez niereagowanie na sygnały o nieprawidłowościach. Jak wyjaśnia"SE", śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do początku października.

Radom. Zarzuty za przemoc w domu opieki

Służby zajęły się sytuacją w radomskiej placówce po zawiadomieniu od jednego z byłych pacjentów oraz od władz Radomia. Do magistratu przysłano bowiem nagranie z zachowaniem pracownic DPS "Nad Potokiem" w Radomiu.

Jak wynika z zarzutów dla dyrektora placówki, chodzi o sytuacje, które miały miejsce w latach 2018-2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4