ycipk-34vgar

Rafał Trzaskowski broni rzecznika prasowego. "Ma wyjątkowe kompetencje"

- Jestem zadowolony z pracy rzecznika prasowego, chociaż jego sposób pisania na Twitterze to nie jest poetyka, która odpowiada wszystkim - stwierdził Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Chodzi o kontrowersyjne wpisy Kamila Dąbrowy w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy
Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
ycipk-34vgar

Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla Radia Zet stwierdził, że rzecznik prasowy reprezentuje ratusz, co oznacza, że "nie ma miejsca na zaczepki czy przeróżnego rodzaju sarkazm, bo nikt tego nie rozumie w internecie".

Chodzi o kontrowersyjne tweety Kamila Dąbrowy. Gdy radny PiS Sebastian Kaleta zapytał go o odprawę dla Renaty Wiśniewskiej, zatrudnionej w ZTM byłej szefowej gabinetu Hanny Gronkiewicz-Waltz, Kamil Dąbrowa poinformował, iż odprawy nie otrzymała. Dodał przy tym: "Znowu pała, Panie Kaleta". Zwrot "znowu pała" pojawiał się także w kilku innych tweetach Dąbrowy.

Dziennikarz i były rzecznik ministra sportu Bartosz Zbroja ocenił na Twitterze, że "Dąbrowa mentalnie nie wyszedł jeszcze chyba ze 'Szkła Kontaktowego'". "Bartek a Ty jeszcze 'nawilżasz' czy już nie?" - odpowiedział mu rzecznik ratusza i znów mocno zaskoczył publicystów, których zdaniem było to mocno niestosowne.

ycipk-34vgar

"Ta poetyka nie pasuje do urzędu"

Rafał Trzaskowski tłumaczy teraz, że była to aluzja do tego, dlaczego Zbroja stracił pracę rzecznika ministerstwa. Poszło o sondę, którą opublikował na Twitterze Bartosz Zbroja po uhonorowaniu Jarosława Kaczyńskiego trzema tytułami Człowieka Roku.

Ówczesny rzecznik resortu sportu przygotował ankietę na swoim profilu na Twitterze, w której zadał pytanie: Kto najlepiej nawilżył? Odpowiedzi były trzy: bracia Karnowscy; środowisko "Gazety Polskiej" oraz ekipa "Wprost".

Prezydent Warszawy zapewnił, że jego rzecznik prasowy "nie będzie pisał w takiej poetyce, bo to kompletnie nie pasuje do urzędu".

ycipk-34vgar

"Wyjątkowo kompetentny"

Trzaskowski odrzucił także oskarżenia Onetu, że konkurs na rzecznik prasowego ratusza był ustawiony.

- To bzdura. Kompletna bzdura. To jest dosyć ciekawe, że atak idzie ze strony partii, która niszczy przez cały czas służbę cywilną, zatrudnia setki ludzi niekompetentnych i tu próbuje atakować konkurs, który się odbył zgodnie z zasadami prawa i który wygrała osoba wyjątkowo kompetentna - stwierdził Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zapewnia, że to komisja oceniła kandydaturę Dąbrowy jako najlepszą, a on nie miał wglądu do jej materiałów.

ycipk-34vgar

- Konkurs odbył się zgodnie z zasadami prawa. Dziwi mnie ta próba podważania kompetencji, dlatego że jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, to z reguły w stosunku do ludzi, którzy są niekompetentni. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Kamil Dąbrowa jest jedną z najbardziej kompetentnych osób. I gdyby pani mnie zapytała, czy dziwi mnie to, że wygrał ten konkurs – nie, nie dziwi mnie to, dlatego że jest po prostu bardzo kompetentną osobą - powiedział.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-34vgar
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-34vgar

ycipk-34vgar
ycipk-34vgar