Trwa ładowanie...
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski: dostaję listy z pogróżkami, podobnie jak prezydent Gdańska

Prezydent Warszawy przyznał, że pod jego adresem są kierowane groźby. - Dostaję listy z pogróżkami, najpoważniejsze zgłaszam prokuraturze - powiedział Rafał Trzaskowski.

Share
Rafał Trzaskowski: dostaję listy z pogróżkami, podobnie jak prezydent Gdańska
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1tx8hr

Prezydent stolicy był wieczorem gościem programu "Fakty po faktach", w którym mówił m.in. o zabójstwie Pawła Adamowicza w styczniu ubiegłego roku.

– Wszyscy mieliśmy nadzieję, że po tym tragicznym wydarzeniu politycy rządzący wyciągną wnioski i przestaną używać aparatu państwa, by szczuć opozycję. Niestety, tak się nie stało – ocenił Rafał Trzaskowski.

Przyznał, że podobnie jak obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz dostaje listy z pogróżkami. – Najpoważniejsze zgłaszam prokuraturze – stwierdził.

d1tx8hr

Rafał Trzaskowski mówił również o tym, jak sam stara się funkcjonować w mediach po tragicznych wydarzeniach sprzed 12 miesięcy.

– Cały czas myślę, czy nie przekraczam granicy, narzucam sobie żelazne reguły publicznej debaty, by nie odczłowieczać ludzi z drugiej strony sceny politycznej – mówił Trzaskowski. Dodał, że nigdy nie używa argumentów skierowanych w kogoś personalnie.

– Po stronie rządzącej nie widzę tego typu refleksji. Media za publiczne pieniądze uprawiają propagandę. Konsekwencje są oczywiste: to brutalizacja życia publicznego. Wszyscy, którzy są oponentami partii rządzącej, są atakowani, manipulowane są fakty. Doświadczam tego ja oraz prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz – wyznał prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski wziął udział w uroczystościach upamiętniających Pawła Adamowicza w pierwszą rocznicę jego śmierci.

Źródło: tvn24.pl

d1tx8hr

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Lech Kaczyński na banknocie 200 zł? Zaskakujący komentarz Leszka Millera

d1tx8hr

Podziel się opinią

Share
d1tx8hr
d1tx8hr