Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski: "Miasta lepiej wykorzystają pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu".

Rafał Trzaskowski był gościem w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Opowiedział m.in. o wspólnym stanowisku przedstawicieli europejskich miast i walce z ociepleniem klimatu.

Rafał Trzaskowski: "Miasta lepiej wykorzystają pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu".Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d1c5fba

Podczas środowej konferencji zorganizowanej w ramach Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli, władze 16 europejskich miast zwróciły się do Komisji Europejskiej o bezpośredni dostęp do funduszy unijnych przeznaczonych na walkę z ociepleniem klimatu. Wśród podpisanych pod stanowiskiem oprócz prezydenta Warszawy, znaleźli się m.in. merowie Budapesztu, Pragi i Bratysławy.

- Wszystkie miasta lobbują bezpośrednio w Brukseli o pieniądze. Wielu samorządowców, tak jak ja jest w Komitecie Regionów, instytucji, która reprezentuje ich w Brukseli - Zaznaczył Trzaskowski.

Prowadząca program Katarzyna Kolenda Zaleska zwróciła uwagę, że samorządowcy chcą w taki sposób ominąć rząd.

d1c5fba

- To nawet nie o to chodzi, bo olbrzymia większość pieniędzy unijnych trafi w ręce rządu i będzie używana w tych biedniejszych regionach i my to popieramy. Sami to robiliśmy jako rząd. Nikomu żadnych pieniędzy nie chcemy zabierać, ale są pieniądze, które są przeznaczone na miasta, a PiS chce te pieniądze zabrać i wykorzystać w sposób czysto polityczny - odpowiedział prezydent.

Zobacz także: Konflikt na szczycie. Rzecznik zaatakował ministra. "Okładają się łopatkami"

Rafał Trzaskowski odniósł się także do kwestii pieniędzy unijnych przeznaczonych na walkę z ociepleniem klimatu.

- W momencie kiedy rząd nie chce zgodzić się na walkę z ociepleniem klimatycznym, bo najwyraźniej twierdzi, że nic się nie dzieje, to my wysyłamy inny sygnał Brukseli.

Zdaniem prezydenta, podobne stanowisko zajmują prezydenci innych europejskich miast, którzy uważają, że miasta lepiej wykorzystają pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1c5fba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c5fba