Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Rafał Trzaskowski: "Miasta lepiej wykorzystają pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu".

Rafał Trzaskowski był gościem w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. Opowiedział m.in. o wspólnym stanowisku przedstawicieli europejskich miast i walce z ociepleniem klimatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d4ei6u8

Podczas środowej konferencji zorganizowanej w ramach Europejskiego Komitetu Regionów w Brukseli, władze 16 europejskich miast zwróciły się do Komisji Europejskiej o bezpośredni dostęp do funduszy unijnych przeznaczonych na walkę z ociepleniem klimatu. Wśród podpisanych pod stanowiskiem oprócz prezydenta Warszawy, znaleźli się m.in. merowie Budapesztu, Pragi i Bratysławy.

- Wszystkie miasta lobbują bezpośrednio w Brukseli o pieniądze. Wielu samorządowców, tak jak ja jest w Komitecie Regionów, instytucji, która reprezentuje ich w Brukseli - Zaznaczył Trzaskowski.

Prowadząca program Katarzyna Kolenda Zaleska zwróciła uwagę, że samorządowcy chcą w taki sposób ominąć rząd.

d4ei6u8

- To nawet nie o to chodzi, bo olbrzymia większość pieniędzy unijnych trafi w ręce rządu i będzie używana w tych biedniejszych regionach i my to popieramy. Sami to robiliśmy jako rząd. Nikomu żadnych pieniędzy nie chcemy zabierać, ale są pieniądze, które są przeznaczone na miasta, a PiS chce te pieniądze zabrać i wykorzystać w sposób czysto polityczny - odpowiedział prezydent.

Zobacz także: Konflikt na szczycie. Rzecznik zaatakował ministra. "Okładają się łopatkami"

Rafał Trzaskowski odniósł się także do kwestii pieniędzy unijnych przeznaczonych na walkę z ociepleniem klimatu.

d4ei6u8

- W momencie kiedy rząd nie chce zgodzić się na walkę z ociepleniem klimatycznym, bo najwyraźniej twierdzi, że nic się nie dzieje, to my wysyłamy inny sygnał Brukseli.

Zdaniem prezydenta, podobne stanowisko zajmują prezydenci innych europejskich miast, którzy uważają, że miasta lepiej wykorzystają pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8