Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski o wyborach w stolicy: "to PO czeka, nie ja"

Kiedy poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej?

Share
Rafał Trzaskowski o wyborach w stolicy: "to PO czeka, nie ja"
d8oukrb

Już w 2018 roku odbędą się wybory na urząd prezydenta Warszawy. Jakiego kandydata wystawi Platforma Obywatelska? Rafał Trzaskowski - główny polityczyny faworyt - mówi tajemniczo: "to PO czeka, nie ja".

Rafał Trzaskowski polityk Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Konradem Piaseckim powiedział, że decyzja ws. kandydata PO na prezydenta Warszawy zapadnie na początku przyszłego roku. - To PO czeka, nie ja. Jeżeli dziś wyznaczylibyśmy kandydata, to musiałby mówić od razu jaki ma program i plan. Jest za wcześnie – mówił Gość Radia ZET.

Dopytywany o to, czy sam wystartuje, odpowiedział: "każdy polityk, zwłaszcza warszawiak, myśli o tym, by dostąpić zaszczytu i próbować wystąpić w takim wyścigu". Kogo uważa za najlepszego kandydata? - Jeśli jest się jednym z konkurentów, to byłby to szczyt kabotyństwa, gdybym zaczął wychwalać samego siebie – komentował polityk.

d8oukrb

Warto wspomnieć, że na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział jednak, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które - według niego - mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską , Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Konrad Piasecki zapytał również polityka PO, czy partia będzie bronić Ewę Kopacz po tym, jak do opinii publicznej trafiła informacja, że po ekshumacji kolejnej ofiary smoleńskiej katastrofy w jednej z trumien odkryto szczątki aż siedmiu osób.

- To jest tak nieprawdopodobne draństwo, żeby atakować Ewę Kopacz, osobę najbardziej odważną, która tam pojechała z własnej woli i pomagała ludziom, pomagała rodzinom i pokazała nieprawdopodobny kręgosłup i w sumie, no najtwardsza kobieta, najtwardsza osoba, która wtedy się umiała zachować i teraz ją oskarżać za to, że ona robiła coś źle? - Trzaskowski nie krył oburzenia.

- Ci ludzie, którzy pakują w tej chwili w rządzie PiS za dużo osób do premierowskiego samolotu, rozbijają się samochodami o drzewa, oni mają czelność, że oni by lepiej zarządzili tą tragedią?! Nikt tak olbrzymią tragedią nie potrafił w stu procentach, perfekcyjnie zarządzić. Bo takie tragedie się nie zdarzają - dodaje.

d8oukrb

Źródło: Radio ZET/wp.pl/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

d8oukrb

Podziel się opinią

Share
d8oukrb
d8oukrb