Trwa ładowanie...
d3b58x0

Rafał Trzaskowski o wyborach w stolicy: "to PO czeka, nie ja"

Kiedy poznamy kandydata Platformy Obywatelskiej?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski o wyborach w stolicy: "to PO czeka, nie ja"
d3b58x0

Już w 2018 roku odbędą się wybory na urząd prezydenta Warszawy. Jakiego kandydata wystawi Platforma Obywatelska? Rafał Trzaskowski - główny polityczyny faworyt - mówi tajemniczo: "to PO czeka, nie ja".

Rafał Trzaskowski polityk Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Konradem Piaseckim powiedział, że decyzja ws. kandydata PO na prezydenta Warszawy zapadnie na początku przyszłego roku. - To PO czeka, nie ja. Jeżeli dziś wyznaczylibyśmy kandydata, to musiałby mówić od razu jaki ma program i plan. Jest za wcześnie – mówił Gość Radia ZET.

Dopytywany o to, czy sam wystartuje, odpowiedział: "każdy polityk, zwłaszcza warszawiak, myśli o tym, by dostąpić zaszczytu i próbować wystąpić w takim wyścigu". Kogo uważa za najlepszego kandydata? - Jeśli jest się jednym z konkurentów, to byłby to szczyt kabotyństwa, gdybym zaczął wychwalać samego siebie – komentował polityk.

d3b58x0

Warto wspomnieć, że na początku lutego szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział jednak, że do końca lipca Platforma będzie chciała wybrać swojego kandydata na prezydenta Warszawy. Wśród osób, które - według niego - mają szansę na wygranie wyborów, wymienił Małgorzatę Kidawę-Błońską , Andrzeja Halickiego i Rafała Trzaskowskiego.

Konrad Piasecki zapytał również polityka PO, czy partia będzie bronić Ewę Kopacz po tym, jak do opinii publicznej trafiła informacja, że po ekshumacji kolejnej ofiary smoleńskiej katastrofy w jednej z trumien odkryto szczątki aż siedmiu osób.

- To jest tak nieprawdopodobne draństwo, żeby atakować Ewę Kopacz, osobę najbardziej odważną, która tam pojechała z własnej woli i pomagała ludziom, pomagała rodzinom i pokazała nieprawdopodobny kręgosłup i w sumie, no najtwardsza kobieta, najtwardsza osoba, która wtedy się umiała zachować i teraz ją oskarżać za to, że ona robiła coś źle? - Trzaskowski nie krył oburzenia.

- Ci ludzie, którzy pakują w tej chwili w rządzie PiS za dużo osób do premierowskiego samolotu, rozbijają się samochodami o drzewa, oni mają czelność, że oni by lepiej zarządzili tą tragedią?! Nikt tak olbrzymią tragedią nie potrafił w stu procentach, perfekcyjnie zarządzić. Bo takie tragedie się nie zdarzają - dodaje.

d3b58x0

Źródło: Radio ZET/wp.pl/WawaLove.pl

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Najbogatsza urzędniczka w Polsce walczyła o miliony. Jest decyzja sądu

Podziel się
d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0