Trwa ładowanie...
d15uygz

Rafał Trzaskowski odwiedził dzieci z autyzmem. To pierwsze takie przedszkole w stolicy

Od poniedziałku w Warszawie działa pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem. Na razie będzie tam chodzić 19 maluchów, ale docelowo jest miejsce na 32 podopiecznych. Nowo wybudowana placówka kosztowała miasto 10 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent stolicy sprawdził, jak wygląda nowo otwarta placówka
Prezydent stolicy sprawdził, jak wygląda nowo otwarta placówka (Facebook.com, Fot: R. Motyl)
d15uygz

Osiem sal dydaktycznych, miejsce do terapii mowy, integracji sensorycznej, muzykoterapii, patio i terapeutyczne mini źródełko - z takiego wyposażenia mogą korzystać dzieci w przedszkolu przy ul. Tarchomińskiej. Powstało na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10, w którym od kilkunastu lat działa specjalna szkoła podstawowa. Po gruntownej modernizacji uczy się tam 51 wychowanków.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka położoną na Pradze Północ placówkę odwiedził Rafał Trzaskowski. Podczas inauguracyjnej przemowy zaznaczył, że "Warszawa musi się pochylać nad wszelkimi potrzebami naszych dzieci i ich rodziców" i wsparcie tego typu miejsc jest obowiązkiem miasta. Jego zdaniem jest to ważne ze względu na rosnącą liczbę dzieci z autyzmem w całej Polsce.

- W Warszawie mamy coraz więcej dzieci, które potrzebują takiej uwagi i bardzo dobrze, że jesteśmy w stanie przynajmniej w części wypełniać swoją rolę pomocy wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują - powiedział prezydent.

d15uygz

Na spotkaniu z Trzaskowskim byli także podopieczni przedszkola, ich dziadkowie o rodzice. Przygotowana przez dyrekcję placówki uroczystość została uświetniona krótkim występem artystycznym przygotowanym przez najmłodszych.

W przedszkolu przy Tarchomińskiej na zajęcia będą chodzić dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. Wszyscy wychowankowie zostaną podzieleni na łącznie osiem grup, w których nie będzie więcej niż czworo podopiecznych.

Źródło: polsatnews.pl

d15uygz

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Nauczyciele nie wytrzymali. Masowo nie przychodzą do pracy

d15uygz

Podziel się opinią

Share
d15uygz
d15uygz