Trwa ładowanie...

Rafał Trzaskowski odwiedził dzieci z autyzmem. To pierwsze takie przedszkole w stolicy

Od poniedziałku w Warszawie działa pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem. Na razie będzie tam chodzić 19 maluchów, ale docelowo jest miejsce na 32 podopiecznych. Nowo wybudowana placówka kosztowała miasto 10 mln zł.

Rafał Trzaskowski odwiedził dzieci z autyzmem. To pierwsze takie przedszkole w stolicyŹródło: Facebook.com, fot: R. Motyl
ddim3uk
ddim3uk

Osiem sal dydaktycznych, miejsce do terapii mowy, integracji sensorycznej, muzykoterapii, patio i terapeutyczne mini źródełko - z takiego wyposażenia mogą korzystać dzieci w przedszkolu przy ul. Tarchomińskiej. Powstało na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10, w którym od kilkunastu lat działa specjalna szkoła podstawowa. Po gruntownej modernizacji uczy się tam 51 wychowanków.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka położoną na Pradze Północ placówkę odwiedził Rafał Trzaskowski. Podczas inauguracyjnej przemowy zaznaczył, że "Warszawa musi się pochylać nad wszelkimi potrzebami naszych dzieci i ich rodziców" i wsparcie tego typu miejsc jest obowiązkiem miasta. Jego zdaniem jest to ważne ze względu na rosnącą liczbę dzieci z autyzmem w całej Polsce.

- W Warszawie mamy coraz więcej dzieci, które potrzebują takiej uwagi i bardzo dobrze, że jesteśmy w stanie przynajmniej w części wypełniać swoją rolę pomocy wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują - powiedział prezydent.

ddim3uk

Na spotkaniu z Trzaskowskim byli także podopieczni przedszkola, ich dziadkowie o rodzice. Przygotowana przez dyrekcję placówki uroczystość została uświetniona krótkim występem artystycznym przygotowanym przez najmłodszych.

W przedszkolu przy Tarchomińskiej na zajęcia będą chodzić dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. Wszyscy wychowankowie zostaną podzieleni na łącznie osiem grup, w których nie będzie więcej niż czworo podopiecznych.

Źródło: polsatnews.pl

ddim3uk

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Nauczyciele nie wytrzymali. Masowo nie przychodzą do pracy

ddim3uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddim3uk