Trwa ładowanie...
d3xqbh0

Rafał Trzaskowski otwiera Paradę Równości. "Bądźmy tolerancyjni"

Parada Równości 2019 rozpoczęła się. Głównymi ulicami Warszawy idzie kolorowy pochód społeczności LGBT. Imprezę otworzył prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
Share
Rafał Trzaskowski otworzył Paradę Równości 2019
Rafał Trzaskowski otworzył Paradę Równości 2019Źródło: twitter.com, Fot: rafał trzaskowski
d3xqbh0

- Bądźmy tolerancyjni, bądźmy otwarci, bądźmy uśmiechnięci - powiedział Rafał Trzaskowski otwierając Paradę Równości 2019. Prezydent Warszawy nienaganną angielszczyzną dziękował ambasadorom Wielkiej Brytanii, Kanady i Belgii za przybycie na imprezę.

Wcześniej Trzaskowski na Twitterze poprosił o wzajemny szacunek - zarówno tych, którzy nie chodzą na parady, jak i tych, którzy nie chodzą do kościoła. "Każdy powinien szanować mniejszości", "każdy powinien sanować tradycje i uczucia innych".

Parada Równości 2019. Warszawa zablokowana na trasie przemarszu

Parada Równości 2019 ruszyła ze skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Trasa biegnie przez plac Konstytucji, ul. Waryńskiego, Trasę Łazienkowską, późnie pochód skręca w al. Niepodległości i przez Chałbińskiego, Al. Jerozolimskie i ul. Emilii Plater wraca do "kolorowego miasteczka".

d3xqbh0

Zobacz też: "Są gwiazdy, które czerpią z kultury LGBT, jednak boją się do tego przyznać

Na trasie przemarszu wystąpią duże utrudnienia w ruchu tramwajów i autobusów. Pasażerów zachęca się do korzystania z metra i kolei. Dojazd ułatwią dwie linie zastępcze: tramwajowa Z i autobusowa Z-4. Składy linii Z będą jeździły z pętli Wyścigi ulicami: Puławska, J.P. Woronicza, Wołoska, Marynarska, natomiast autobusy linii Z-4 z Pętli Metro Wilanowska do Woronicza trasą: al. Niepodległości - Stefana Batorego - L. Waryńskiego - Puławska.

Po wydarzeniu, o godzinie 20 uczestnicy spotkają się w Hard Rock Cafe, gdzie zagra zespół "Love is love", po 22 zaplanowano oficjalne afterparty.

Czytaj też: Marsz Równości w Rzeszowie. Sąd uchylił zakaz prezydenta miasta

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d3xqbh0

Podziel się opinią

Share
d3xqbh0
d3xqbh0