Trwa ładowanie...
d2uioq0

Rafał Trzaskowski stanowczo o kolejnych krokach

Prezydent Warszawy w czwartkowym wpisie na Facebooku poinformował o dalszym kierunku działań w ważnej dla warszawiaków sprawie. Na następnym posiedzeniu rady miejskiej ma zostać urealniona kwota opłaty dodatkowej za nieopłacone parkowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski stanowczo o kolejnych krokach
Rafał Trzaskowski stanowczo o kolejnych krokach (NurPhoto via Getty Images)
d2uioq0

Rafał Trzaskowski: opłata musi wzrosnąć

Kilka dni temu informowaliśmy, że radni Warszawy nie zdecydowali się na pomysł podniesienia kary za nieopłacony bilet parkingowy do 250 złotych. Kwota ta zbliżałaby wysokość opłaty dodatkowej do tej, którą wnieść muszą pasażerowie komunikacji miejskiej przyłapani na braku ważnego biletu na przejazd. Wówczas za odrzuceniem tego wniosku zagłosowało 58 na 60 radnych, biorących udział w głosowaniu. Była to decyzja ponad partyjnymi podziałami. Na najbliższej sesji sytuacja może być zupełnie inna.

W czwartek na Facebooku Rafała Trzaskowskiego pojawił się wpis, w którym prezydent Warszawy jasno nakreślił swoje stanowisko w tej sprawie. - Na kolejnej sesji Rady, zgodnie z planem, zaproponuję podwyższenie kar za parkowanie bez uiszczenia opłaty w SPPN. A w kolejnym etapie - zaproponujemy dalsze rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania oraz utworzenie specjalnej strefy w centrum miasta, z wyższym stawkami - napisał Trzaskowski.

d2uioq0

Włodarz odniósł się również do dysproporcji między karami ponoszonymi przez użytkowników komunikacji miejskiej a mandatem za nieopłacone parkowanie. - Nie może być tak, że kara za parkowanie bez wniesionej opłaty jest niższa niż kara za jazdę bez biletu w komunikacji miejskiej - ocenił

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Rafał Trzaskowski: Warszawa ma plan

Trzaskowski zaznaczył też, że wszelkie działania podejmowane przez miasto są elementem konsekwentnie realizowanego planu, jednak z uwagi na epidemię koronawirusa w Polsce, zarząd miasta zmuszony jest do etapowania tych działań. Celem planu jest między innymi realizowanie polityki klimatycznej Warszawy i ograniczanie emisji CO2 do atmosfery. - Tak jak we wszystkich miastach zachodnioeuropejskich, stawiamy na rozwój transportu publicznego oraz zmniejszanie emisji CO2 i smogu. Z pełnym przekonaniem walczymy z ociepleniem klimatycznym i poprawiamy jakość powietrza w mieście - zapowiedział prezydent Warszawy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uioq0

Podziel się opinią

Share
d2uioq0
d2uioq0