Trwa ładowanie...
s8

Rajd po drodze ekspresowej... na hulajnodze

Dwóch śmiałków pędziło na elektrycznej hulajnodze po Trasie Armii Krajowej. Nagranie w internecie udostępnił kanał "Stop Cham".

Share
Rajd po drodze ekspresowej... na hulajnodze
Źródło: Youtube.com, fot: youtube.com/GX5iuDNxCq4
d10dqr8

Na nagraniu widać jak dwóch młodych śmiałków jedzie bocznym pasem wzdłuż ruchliwej ulicy - donosi metrowarszawa.gazeta.pl. Ich "rajd" zarejestrowano na Trasie Armii Krajowej na odcinku tuż przed mostem Grota-Roweckiego. Nie wiadomo, jak długo poruszali się trasą.

Od dłuższego czasu w stolicy dostępne są elektryczne hulajnogi na wynajem czasowy. Ich popularność z tygodnia na tydzień bije rekordy. Mnożą się za to problemy z ich użytkowaniem. Na początku piesi zwracali uwagę, że hulajnogi pozostawiane są na środku chodników. Później doszło do potrącenia pieszego przez hulajnogę na Krakowskim Przedmieściu.

d10dqr8

Wtedy też zaczęto się zajmować kompleksowo problemem hulajnóg w stolicy. Według obecnego prawa hulajnoga traktowana jest jak pieszy - zatem ma prawo poruszać się jak pieszy. Szkopuł w tym, że taki pojazd potrafi się rozpędzić do 30 km/h.

W piątek przedstawiciele ministerstwa infrastruktury ogłosili pakiet rozwiązań, który ma uporządkować sytuację takich pojazdów. W myśl nowych przepisów hulajnogi będą traktowane jak rowery. Jednocześnie zostanie wprowadzone techniczne ograniczenie prędkości do 25 km/h.

- Użytkownicy będą zobowiązani do poruszania się infrastrukturą rowerową. Z jezdni będą mogli korzystać pod warunkiem, że trasa jest przeznaczona do jazdy - informował w piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

d10dqr8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

Zobacz także: Gdańsk. Aleksander Kwaśniewski uszczypliwie o Andrzeju Dudzie

d10dqr8

Podziel się opinią

Share
d10dqr8
d10dqr8