Trwa ładowanie...

Rajd po drodze ekspresowej... na hulajnodze

Dwóch śmiałków pędziło na elektrycznej hulajnodze po Trasie Armii Krajowej. Nagranie w internecie udostępnił kanał "Stop Cham".
Share
Warszawa. Dwóch nastolatków jechało po trasie S8 na hulajnodze
Warszawa. Dwóch nastolatków jechało po trasie S8 na hulajnodzeŹródło: Youtube.com, Fot: youtube.com/GX5iuDNxCq4
d1r8on3

Na nagraniu widać jak dwóch młodych śmiałków jedzie bocznym pasem wzdłuż ruchliwej ulicy - donosi metrowarszawa.gazeta.pl. Ich "rajd" zarejestrowano na Trasie Armii Krajowej na odcinku tuż przed mostem Grota-Roweckiego. Nie wiadomo, jak długo poruszali się trasą.

d1r8on3

Od dłuższego czasu w stolicy dostępne są elektryczne hulajnogi na wynajem czasowy. Ich popularność z tygodnia na tydzień bije rekordy. Mnożą się za to problemy z ich użytkowaniem. Na początku piesi zwracali uwagę, że hulajnogi pozostawiane są na środku chodników. Później doszło do potrącenia pieszego przez hulajnogę na Krakowskim Przedmieściu.

Wtedy też zaczęto się zajmować kompleksowo problemem hulajnóg w stolicy. Według obecnego prawa hulajnoga traktowana jest jak pieszy - zatem ma prawo poruszać się jak pieszy. Szkopuł w tym, że taki pojazd potrafi się rozpędzić do 30 km/h.

W piątek przedstawiciele ministerstwa infrastruktury ogłosili pakiet rozwiązań, który ma uporządkować sytuację takich pojazdów. W myśl nowych przepisów hulajnogi będą traktowane jak rowery. Jednocześnie zostanie wprowadzone techniczne ograniczenie prędkości do 25 km/h.

d1r8on3

- Użytkownicy będą zobowiązani do poruszania się infrastrukturą rowerową. Z jezdni będą mogli korzystać pod warunkiem, że trasa jest przeznaczona do jazdy - informował w piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl

Zobacz także: Gdańsk. Aleksander Kwaśniewski uszczypliwie o Andrzeju Dudzie

d1r8on3

Podziel się opinią

Share
d1r8on3
d1r8on3