Trwa ładowanie...
d2kfh5n

Ranking stołecznych liceów. Które są najlepsze?

W pierwszej dwudziestce znalazło się aż dziewięć warszawskich liceów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ranking stołecznych liceów. Które są najlepsze?
d2kfh5n

Miesięcznik "Perspektywy" po raz kolejny opublikował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Wśród pierwszych miejsc jest wiele szkół z terenu Warszawy.

To już 19. edycja rankingu organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Można się z niego dowiedzieć, w jakich szkołach panuje najwyższy poziom kształcenia. Pod uwagę brane były m.in. sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników także wyniki egzaminów zawodowych.

Staszic liderem w stolicy

d2kfh5n

Pierwsze miejsce w całym kraju zajęło XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się warszawski " Staszic ", czyli XIV Liceum Ogólnokształcące, które siedzibę ma przy ul. Nowowiejskiej.

Jak wyglądają kolejne miejsca warszawskich szkół? Na czwartej pozycji w kraju znalazło się II Społeczne LO STO im. Pawła Jasienicy. Dziewiąte miejsce zajęło XXVII LO im. Tadeusza Czackiego.

Kolejne licea znalazły się już poza pierwszą dziesiątką. Są to LO im. Władysława IV na Pradze (na 11. pozycji w kraju), LO im. Stefana Batorego (12 pozycja), LO im. Nowaka-Jeziorańskiego (14. miejsce), LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (15. miejsce), LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego (16. miejsce) i LO im. Klementyny Hoffmanowej (18. miejsce).

Technika nie wypadły najlepiej

d2kfh5n

Warszawskie technika wypadają zdecydowanie gorzej od liceów . W pierwszej dziesiątce w zestawieniu ogólnokrajowym znalazła się tylko jedna szkoła z Warszawy. To Technikum Mechatroniczne nr 1 przy ul. Wiśniowej, które zajęło 9. miejsce.

Kolejne miejsca wśród warszawskich techników zajęły: Technikum nr 9 Bohaterów Narwiku (dopiero 44. miejsce w kraju) i Technikum Geol.-Geod.-Drog. im. St. Kluźniaka (71. pozycja w kraju). Natomiast 81. jest Technikum Architektoniczno-Budowlane im. St. Noakowskiego.

Źródło: Perspektywy/UM Warszawa/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Wiemy, dlaczego pęka bruk na Krakowskim Przedmieściu. Przez "zły materiał"

d2kfh5n

Podziel się opinią

Share
d2kfh5n
d2kfh5n