Trwa ładowanie...
d3i35p1

Ranny drapieżnik w Warszawie. Trzeba było wezwać łowczego

Funkcjonariusze straży miejskiej nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Na jednej ze stołecznych ulic błąkał się... ranny wilk. Ich zdziwienie było spore, ponieważ wezwano ich do wałęsającego się po Włochach dużego psa. Dopiero na miejscu zdali sobie sprawę, kto potrzebuje ich pomocy.
Share
Zlęknione zwierzę na pierwszy rzut oka przypominało dużego psa
Zlęknione zwierzę na pierwszy rzut oka przypominało dużego psaŹródło: Straż Miejska, Fot: Ekopatrol SM /Straż Miejska
d3i35p1

21 stycznia na ulicy Rebusowej w Warszawie mieszkańcy zauważyli dziwnie zachowującego się psa. Powiadomili o tym fakcie miejskich strażników. W zgłoszeniu podano informację o poranionych i prawdopodobnie połamanych tylnych łapach zwierzęcia.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze Ekopatrolu musieli być mocno zdziwieni, bo zamiast zwykłego owczarka, musieli udzielić pomocy przerażonemu wilkowi. Nie wiadomo, dlaczego dorosły osobnik znalazł się tak daleko od swoich naturalnych rewirów ani co spowodowało obrażenia.

d3i35p1

Na pomoc po łowczego

"Strażnicy zabezpieczyli teren nie pozwalając na oddalenie się dzikiego i rannego zwierzęcia" - informują służby na stronie internetowej. Nie odważyli się sami podchodzić do czworonoga, wezwano więc specjalistę. W pochwyceniu wilka funkcjonariuszom pomógł łowczy z Lasów Miejskich.

Zwierzę udało się przetransportować do schroniska Lasów Miejskich, gdzie zajął się nim weterynarz. Tam podjęto niezbędne leczenie złamanych kończyn i opatrzono rany.

Źródło: Straż Miejska

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3i35p1

Zobacz wideo: Niewinna zabawa, która może przerodzić się w koszmar. Nie dawaj psu lizać się po twarzy

d3i35p1

Podziel się opinią

Share
d3i35p1
d3i35p1