Trwa ładowanie...
d34imri

"Rasizm nie przejdzie!" Antyrasistowski wiec w Warszawie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Rasizm nie przejdzie!" Antyrasistowski wiec w Warszawie
d34imri

W niedzielę w centrum Warszawy odbył się "wiec antyrasistowski". Organizatorami manifestacji byli przedstawiciele ruchu Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. "Bierzcie flagi, gwizdki, transparenty, cokolwiek chcecie i przybywajcie" - zachęcali przed wydarzeniem organizatorzy. Na wiecu pojawiły się liczne hasła. Między innymi: "rasizm nie przejdzie!", "PiS promuje rasitów", czy "rasizm rządu sprzyja atakom".

" W związku z kolejną falą rasistowskiej agresji zapraszamy was, ludzie dobrej woli, na wiec. Zapraszamy do wykrzyczenia "NIE" dla rasizmu. "NIE" dla Polski, w której bandyci decydują, kto zasługuje, by tu mieszkać" - napisali na Facebooku organizatorzy.

Jak zauważają aktywiści, od czasu tragicznych wydarzeń w Ełku mnożą się ataki na obcokrajowców. "Niszczone są lokale gastronomiczne, które prowadzą imigranci. Władza, która powinna reagować, milczy, co więcej podsyca atmosferę rasistowskiej nienawiści. Polska powinna być domem nas wszystkich. Wszyscy powinniśmy w nim czuć się bezpiecznie bez względu na kolor skóry czy wyznanie" - wyliczają przedstawiciele Zjednoczonych Przeciw Rasizmowi.

d34imri

Organizatorzy manifestacji chcą wyrazić swoją solidarność z osobami, które ze względu na pochodzenie i kolor skóry w ostatnim czasie były piętnowane i atakowane. Na wiecu pojawiły się liczne hasła. Między innymi: "rasizm nie przejdzie!", "PiS promuje rasitów", czy "rasizm rządu sprzyja atakom".

Na popularnej "patelni" w centrum Warszawy zgromadzili się także przeciwnicy wiecu. Pikietę zabezpieczała policja.

Źródło: (WawaLove.pl/Facebook)

Przeczytaj też: W poniedziałek darmowa komunikacja. Powód? Smog!

d34imri

Podziel się opinią

Share

d34imri

d34imri