Trwa ładowanie...
dm9hjau

Ratusz odmówił zwrotu kolejnych 4 nieruchomości

Ustawa dotycząca gruntów warszawskich, weszła w życie 17 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz odmówił zwrotu kolejnych 4 nieruchomości
dm9hjau

Cztery budynki stołecznej policji objęte roszczeniami - na ul. Okrzei, Jaktorowskiej, Słonecznej i Grobla - nie zostaną zwrócone - poinformował w poniedziałek wiceprezydent stolicy Witold Pahl.

- Mam kolejną dobrą wiadomość, (jest) ostatni etap zwracania warszawianom, ale również policji obiektów, które służyły bezpieczeństwu obywateli - podkreślił wiceprezydent stolicy na konferencji prasowej przed budynkiem policji przy ul. Okrzei.

Jak dodał, na podstawie tzw. "małej ustawy reprywatyzacyjnej" nie zostaną zwrócone cztery budynki, które są w zasobie stołecznej policji: na ul. Okrzei, na Jaktorowskiej, Słonecznej i Grobla. Podkreślił, że te budynki służą bezpieczeństwu mieszkańców.

dm9hjau

Wspomniał także o zwrocie "na potrzeby publiczne" jednego z liceów i przedszkoli po prawej stronie Wisły.

Pahl zaznaczył, że wydawanie decyzji o odmowie zwrotu dot. czterech policyjnych budynków jest na "absolutnie końcowym etapie", a osoby, które miały roszczenia, otrzymają odszkodowania.

Mała ustawa reprywatyzacyjna

Ustawa dot. gruntów warszawskich, nazywana "małą ustawą reprywatyzacyjną", weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości - chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych.

dm9hjau

Źródło: (pap)

Przeczytaj też: Stwórz "Kosmos". We Włochach powstaje nowy park. Każdy może zdecydować o jego wyglądzie

dm9hjau

Podziel się opinią

Share

dm9hjau

dm9hjau