Trwa ładowanie...

Ratusz odwołał się od decyzji wojewody mazowieckiego ws. pomników smoleńskich. "To ograniczenie samorządu"

Michał Olszewski wiceprezydent Warszawy potwierdził w niedziele, że ratusz odwołał się do ministra infrastruktury ws. lokalizacji pomników smoleńskich. - Decyzja wojewody mazowieckiego to ograniczenie samorządu, naruszenie ustawy o samorządzie gminnym - komentuj Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Share
Ratusz odwołał się od decyzji wojewody mazowieckiego ws. pomników smoleńskich. "To ograniczenie samorządu"
Źródło: WP.PL
d2swq70

Społeczny Komitet Budowy Pomników Smoleńskich 5 lutego poinformował, że monument ma stanąć na pl. Piłsudskiego w Warszawie, a pracę nad budową ruszyły dwa dni później. Taką decyzję wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Michał Olszewski podczas audycji w radiu ZET potwierdził o odwołaniu się miasta. Wyjaśnia - największą osią sporu z naszej strony jest to, że łamie się prawa Rady Miasta do podejmowania decyzji w tej sprawie.(..) Rada Miasta na podstawie artykułu 18 podejmuje, gdzie wznoszony jest pomnik - powiedział Olszewski.

Zobacz wideo: Warszawiacy o pomniku smoleńskim na Placu Piłsudskiego

W poniedziałek prezydent Warszawy podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię społeczną poświęconą uchodźcom tłumaczy - nie może tak być, że przedstawiciel rządu przejmuje kolejne place. Już jest zajęte miejsce pod miesięcznice smoleńskie na trzy lata, pod Marsz Niepodległości, w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy, że jest zajęty plac Zamkowy 1 sierpnia. To jest przede wszystkim nasze święto, chcemy tam wszyscy być, a nie może być zajęte wieloletnio - powiedziała Gronkiewcz - Waltz.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Rekordowa akcja CBŚP i KAS. Zabezpieczyli ogromną ilość substancji do produkcji amfetaminy

d2swq70

Podziel się opinią

Share
d2swq70
d2swq70