Trwa ładowanie...
d109oev

Ratusz oraz MPWiK pozwane. Chodzi o Miasteczko Wilanów oraz duże pieniądze

"Z uwagi na uchylanie się m.st. Warszawy oraz MPWiK od obowiązków nałożonych na nich przez ustawy"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz oraz MPWiK pozwane. Chodzi o Miasteczko Wilanów oraz duże pieniądze
d109oev

Firma Polnord złożyła pozew przeciwko Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji oraz miastu stołecznemu Warszawa dotyczący przejęcia urządzeń Systemu Odprowadzenia Wód Deszczowych (SOWD), wybudowanych w trakcie realizacji inwestycji Miasteczko Wilanów w Warszawie oraz o zapłatę kwoty 52 mln zł, za jaka ma nastąpić przejęcie tych - poinformowała spółka.

- W ramach projektowania, a następnie realizowania inwestycji pod nazwą 'Miasteczko Wilanów' w Warszawie, został wybudowany kompleksowy SOWD, który jest samodzielny i wydzielony technologicznie od innych systemów kanalizacyjnych oraz stanowi własność spółki. Wszystkie elementy SOWD zostały oddane do użytkowania - po protokolarnym zaakceptowaniu ich stanu technicznego przez MPWiK i służą do realizacji zadań własnych samorządu gminnego - możemy przeczytać w komunikacie przesłanym przez firmę.

"Odpowiedzialność wobec mieszkańców"

d109oev

Spółka uważa, że niejako "zmuszona" została do ponoszenia kosztów utrzymania i eksploatacji SOWD, gdyż "zaprzestanie ponoszenia ww. kosztów przez spółkę doprowadziłoby do katastrofalnych skutków w postaci zalania podziemnych kondygnacji budynków na terenie Miasteczka Wilanów lub np. stacji trafo".

Spółka kierując się odpowiedzialnością oraz lojalnością wobec mieszkańców Wilanowa, faktycznie wykonywała obowiązki ustawowe m.st. Warszawy/ MPWiK, licząc, iż w ostateczności podmioty te przejmą od spółki prawo własności oraz ciężar utrzymania SOWD, zgodnie z obowiązującymi przepisami - wyjasnia Polnord

"Z uwagi na uchylanie się m.st. Warszawy oraz MPWiK od obowiązków nałożonych na nich przez ustawy i wynikających z podstawowych zadań samorządu terytorialnego, spółka zdecydowała się złożyć pozew" - czytamy.

Pozew dotyczy łącznej wartości robót budowlanych oraz kosztów dodatkowych, które były niezbędne do wybudowania urządzeń SOWD. Tak obliczona wartość urządzeń opiewa na kwotę brutto ok. 52 mln zł.

d109oev

Przeczytajcie też: Wizz Air uruchomi latem siedem nowych tras z Warszawy

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev