Trwa ładowanie...

Ratusz: Podczas szczytu NATO będą problemy z parkowaniem

Mieszkańcy wyznaczonych ulic będą musieli przeparkować swoje samochody.

Ratusz: Podczas szczytu NATO będą problemy z parkowaniem
d40hhih
d40hhih

Podczas szczytu NATO w Warszawie 8 i 9 lipca będą duże zmiany w zasadach parkowania pojazdów w centrum miasta. Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się, mieszkańcy wyznaczonych stref będą musieli przeparkować swoje samochody - poinformował stołeczny ratusz.

Ze względu na wymogi organizacji tego wydarzenia na wielu ulicach w dzielnicach Praga- Południe, Śródmieście, Ochota i Wola wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się (wyłączenia z parkowania). Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsce postoju.

Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników; będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

d40hhih

Znaki zakazu staną na Pradze-Południe w okolicy Stadionu Narodowego , m.in. na ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, Zamoyskiego. W Śródmieściu zakaz będzie obowiązywał m.in. na pl. Teatralnym, w Alejach Jerozolimskich, na ul. Podwale, Boleść, Senatorskiej, Wierzbowej, R. Traugutta, Emilii Plater, Konopnickiej, Prusa, Śliskiej, Sosnowej, Nowogrodzkiej, Poznańskiej, Wspólnej, Hożej, Chałubińskiego, Kruczej, Królewskiej, Grzybowskiej.

Również na Ochocie kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia, zakaz będzie obowiązywał na ul. Tarczyńskiej, Dalekiej, A. Krzyckiego, Raszyńskiej, Żwirki i Wigury, a na Woli m.in. na ul. Wroniej, Łuckiej, Ciepłej, Grzybowskiej, al. Jana Pawła II.

Mieszkańcy tych obszarów będą mogli bezpłatnie parkować swoje pojazdy na innych miejscach niż przypisane do ich abonamentów Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego lub całodobowo na parkingach P+R - zapewnia miasta.

Ratusz podkreśla, że ze względu na specyfikę lipcowego wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw, przekazywane informacje w trakcie najbliższych tygodni mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu.

d40hhih

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się 8-9 lipca. Na jego organizację zaplanowano w budżecie ok. 160 mln zł.

Szczyt już wkrótce

Główne spotkania przywódców delegacji odbędą się na Stadionie Narodowym oraz w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski. Szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

8 i 9 lipca zostanie wzmocniona obrona powietrzna, loty w pewnych rejonach zostaną ograniczone lub zakazane, do nadzoru nad przestrzenią powietrzną zostaną też skierowane samoloty rozpoznania i wczesnego ostrzegania AWACS.

Źródło: PAP

Przeczytajcie również: Kinoteka pożegna się z neonem. Co się z nim stanie?

d40hhih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40hhih