Trwa ładowanie...

Ratusz rusza z drugą odsłoną kampanii "Porządek zaczyna się tu"

Ma ona zachęcić warszawiaków do współpracy w zakresie segregowania odpadów

Ratusz rusza z drugą odsłoną kampanii "Porządek zaczyna się tu"
d3ub569
d3ub569

Problem ten jest niezwykle istotny, ponieważ mieszkańcy stolicy rocznie wytwarzają aż 600 tys. ton śmieci. Niestety jedynie około 20 proc. z nich to odpady segregowane. Kampania ma wpłynąć na zwiększenie świadomości dotyczącej procesu sortowania odpadów . Będzie ona prezentowana poprzez krótkie spoty , wyświetlane w pojazdach komunikacji miejskiej, reklamy w prasie oraz Internecie.

W 2014 roku warszawiacy wyprodukowali 638,5 tys. ton śmieci, z czego 1/5 – tzn. 127,3 tys. ton trafiło do pojemników do selektywnej zbiórki. To więcej niż w roku ubiegłym, kiedy to zostało posegregowanych 18,4% odpadów. I jeszcze jedna dobra wiadomość: mniej śmieci trafiło na składowiska, a co najważniejsze zupełnie wyeliminowaliśmy składowanie odpadów bez wcześniejszego przetworzenia - powiedziała Jolanta Krzywiec, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Druga odsłona kampanii nawiązuje do prostych skojarzeń, w których poszczególne kolory zestawiono z kategoriami odpadów. Ma to docelowo pokazać, że wkładając wysiłek w proces codziennej segregacji wpływamy na własną jakość życia oraz czystość otoczenia.

d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569