Trwa ładowanie...
d5db9er

Ratusz: władze Ochoty tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł.

Nieprawidłowości przy sprzedaży lokali użytkowych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz: władze Ochoty tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł.
d5db9er

Stowarzyszenie Ochocianie opublikowało dziś wnioski pokontrolne prezydent Warszawy dotyczące sprzedaży lokali użytkowych na Ochocie. Z opublikowanych danych wynika, iż władze dzielnicy tylko w 2014 roku doprowadziły do strat wynoszących co najmniej 2,5 mln zł. Stowarzyszenie domaga się dymisji wiceburmistrza Krzysztofa Kruka.

- Potwierdzają one w 100 proc. nasze doniesienia z lutego i odsłaniają nowe, bulwersujące fakty - informują członkowie stowarzyszenia. I podają przykłady: - Wskazany jest też fakt sprzedaży przez władze dzielnicy, bez przetargu, lokalu przy Grójeckiej za 6 tys. zł/m2, gdy podobny lokal prawie „przez ścianę” Wojskowa Agencja Mieszkaniowa sprzedała – ale na wolnym rynku – ponad 4 razy drożej, za 28 tys. zł/m2! Stało się tak, mimo że ochoccy urzędnicy mieli pełny dostęp do cen wolnorynkowych i udowodniono, że sprawdzali, ile one wynoszą - oskarżają mieszkańcy dzielnicy.

Złamano przepisy wielu ustaw

d5db9er

W opublikowanych wnioskach z imienia i nazwiska wskazane są osoby odpowiedzialne za transakcje. Wymienia się m.in. wiceburmistrza Krzysztofa Kruka i naczelnika Henryka Musińskiego. - Do dziś pełnią oni swoje funkcje i odpowiadają za publiczny majątek - piszą Ochocianie i pytają: Jutro Rada Dzielnicy Ochota – czy osoby odpowiedzialne za milionowe straty podadzą się do dymisji lub zostaną odwołani przez Radę?

Kontrolę przeprowadziło Biuro Kontroli Urzędu m.st. Warszawy. W piśmie, którego pełną wersję znaleźć można tutaj, wskazane są też przepisy ustaw, uchwał i zarządzeń, które złamano wyprzedając lokale miejskie.

Wyciągnięcie konsekwencji

Wśród wymienionych błędów ratusz wymienia m.in. błędy rachunkowe w ustalaniu liczby punktów dających możliwość przeznaczenia lokalu do sprzedaży, zlecenie rzeczoznawcy wykonanie operatów przed wydaniem wniosku Rady dzielnicy czy nieprzedłożenie projektu wykazu lokali przeznaczonych do sprzedaży do zopiniowania Radzie Dzielnicy.

d5db9er

W końcowych uwagach zobowiązał obecną burmistrz Katarzynę Łęgiewicz ratusz do m.in. opracowania planu gospodarowania lokalami użytkowymi, wzmocnienia nadzoru nad ta działalnością, a także do "wyciągnięcia konsekwencji służbowych w stosunku do odpowiedzialnych osób". Z rzeczniczką dzielnicy nie udało nam się skontaktować.

Przeczytajcie też: "Lis i Olejnik na szubienice". Jest zawiadomienie do prokuratury ws. transparentu na stadionie Legii

d5db9er

Podziel się opinią

Share
d5db9er
d5db9er