Trwa ładowanie...
d3jm5vr

Ratusz zarabia na parkingach podziemnych w centrum Warszawy. "W zeszłym roku ponad 1,2 mln zł"

O statystykach poinformował Zarząd Dróg Miejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz zarabia na parkingach podziemnych w centrum Warszawy. "W zeszłym roku ponad 1,2 mln zł"
d3jm5vr

Dwa duże parkingi podziemne w ścisłym centrum stolicy są wydzierżawione przez ZDM. Miasto z tego tytułu wzbogaciło się w 2015 roku o ponad 1,2 mln zł, ponieważ zainteresowanie ze strony kierowców jest spore.

Pierwszy parking jest zlokalizowany przy ulicy Waryńskiego, nad stropem stacji metra Politechnika. Posiada on 130 miejsc postojowych. Inny, pod pl. Krasińskich ma ich aż 407 jednak trzeba zaznaczyć, że część jest zarezerwowana dla instytucji publicznych. Oba garaże podziemne dzierżawi prywatna firma, dlatego miejski budżet, co roku może odnotowywać wpływy z tego tytułu.

Parkingi umożliwiają zarówno postój godzinowy, jak i dłuższy abonamentowy. I choć średnie obłożenie wynosi około 85 proc. to kierowcy przeważnie mogą znaleźć dla siebie wolne miejsce. Za każde rozpoczęte pół godziny parkowania pod Waryńskiego trzeba zapłacić 1,8 zł, natomiast pod pl. Krasińskich pełna godzina to koszt 5 zł. Ceny abonamentów, w zależności od ich długości, wahają się pomiędzy 120 zł a nawet 370 zł. Oferta jest jednak szeroka, a z jej szczegółami można zapoznać się tutaj .

d3jm5vr

Przeczytajcie też: Sprzedaż alkoholu w Warszawie. Są nowe przepisy

d3jm5vr

Podziel się opinią

Share
d3jm5vr
d3jm5vr