Trwa ładowanie...

Record Store Day

Poprzednie edycje imprezy przyciągnęły tłumy i dały organizatorom piękną pamiątkę w postaci tytułu "Wydarzenie Roku" w plebiscycie Wdechy Gazety Co Jest Grane 2012

Record Store Day
d1g0nnr
d1g0nnr

W najbliższą sobotę, 26 kwietnia, S1 Warsaw i SideOne Record Store zapraszają na trzecie oficjalne obchody międzynarodowego dnia sklepów płytowych - Record Store Day. Record Store Day to święto wydawców i entuzjastów muzyki tradycyjnego nośnika obchodzony na całym świecie od 5 lat. Poprzednie edycje przyciągnęły tłumy i dały organizatorom piękną pamiątkę w postaci tytułu "Wydarzenie Roku" w plebiscycie Wdechy Gazety Co Jest Grane 2012.

Record Store Day Warsaw 2014 odbędzie się w podziale na dwie części.* W ciągu dnia, od godziny 12:00, na*dziedzińcu Kamienicy Jabłkowskich przy ulicy Chmielnej 21 odbędzie się kiermasz płyt. Przy muzyce granej na żywo przez zaproszonych gości swoją ofertę zaprezentują także rodzime niezależne wytwórnie i marki związane z muzyką. Wstęp wolny. Wieczorem w niedługo zamykającym się klubie Powiększenie odbędzie się impreza dj-ska. Przez całą noc w klubie wystąpi kilkudziesięciu muzyków, DJ-ów, kolekcjonerów, dziennikarzy muzycznych i innych osób związanych ze sceną. Tak jak w zeszłym roku, zostali oni poproszeni o zabranie i puszczenie tylko jednej ulubionej płyty. W tym roku wyzwanie przyjmie równie solidna ekipaa, co w czasie poprzednich edycji. Wstęp: 10zł.

d1g0nnr

Międzynarodowy dzień niezależnych sklepów płytowych i wydawców muzyki.* Globalnie inicjatywa, narodziła się w roku 2007 dzięki staraniom grupy pasjonatów jako hołd i celebracja winylowego nośnika jako fundamentu kultury muzycznej.* Od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco, odbywając się w każdą trzecią sobotę kwietnia, Record Store Day stał się inicjatywą zrzeszającą przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki na całym świecie. Jako wydarzenie łączące artystów, promotorów i dystrybutorów, bez względu na reprezentowane gatunki muzyczne, Record Store Day stał się przyczynkiem do dedykowanych, okolicznościowych wydawnictw i imprez towarzyszących.

Listę wystawców oraz line-up znajdziecie na stronie wydarzenia .

d1g0nnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g0nnr